Home / SVET / V Moskve zostrelili dron, trosky zasiahli budovu v centre a spôsobili výbuch (video)

V Moskve zostrelili dron, trosky zasiahli budovu v centre a spôsobili výbuch (video)

18.8.2023 (SITA.sk) – Ruskí predstavitelia oznámili, že ukrajinský útok dronom zasiahol budovu v Moskve a spôsobil výbuch, ktorý bol počuť naprieč obchodnou štvrťou ruskej metropoly.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Starosta Moskvy Sergej Sobianin uviedol, že protivzdušná obrana zostrelila dron a jeho časti popadali na Expo Centrum, ale nespôsobili značné škody. Ukrajina to bezprostredne nekomentovala. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Moscow’s air defense is amazing. pic.twitter.com/v6EvElD6WN— Be brave like Ukraine ? (@ukrbravery) August 18, 2023

Útok sa odohral okolo 4:00 miestneho času, napísalo na platforme Telegram ruské ministerstvo obrany. Ako ďalej uviedlo, po aktivácii mestských systémov protivzdušnej obrany dron „zmenil svoju letovú dráhu“ a spadol na neobytnú budovu na nábreží Krasnopresnenskaja, v oblasti Moskvy, kde sa nachádza množstvo vládnych budov. Trosky podľa rezortu nespôsobili požiar a nikto neutrpel zranenia.

BREAKING:

Ukrainian drones are attacking Moscow pic.twitter.com/Ilcpg52VaM— Visegrád 24 (@visegrad24) August 18, 2023

Viac k témam: Dron, rusko-ukrajinský konflikt, útok dronmi
Zdroj: SITA.sk – V Moskve zostrelili dron, trosky zasiahli budovu v centre a spôsobili výbuch (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Riziko rozsiahlej ruskej ofenzívy je menšie, posily nasadzujú po častiach na roztiahnutý front

Rusko začalo zapájať jednotlivé jednotky svojej novovytvorenej 25. kombinovanej armády do boja na Ukrajine ako posily, čo redukuje pravdepodobnosť novej rozsiahlej ruskej ofenzívy v blízkej budúcnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *