Home / SVET / Ostrov Tenerife zasiahol najhorší požiar za posledné desaťročia, plamene sa vymkli spod kontroly (foto)

Ostrov Tenerife zasiahol najhorší požiar za posledné desaťročia, plamene sa vymkli spod kontroly (foto)

17.8.2023 (SITA.sk) – Na španielskom kanárskom ostrove Tenerife sa vymkol spod kontroly lesný požiar. Plamene už spálili viac ako 2 500 hektárov plochy. Ako vo štvrtok uviedol regionálny prezident Fernando Clavijo, požiar zasiahol zhruba 7 600 ľudí, ktorí sú buď evakuovaní alebo uväznení.

Najkomplikovanejší požiar

S požiarom, ktorý sa rozhorel na severe ostrova, podľa Clavija bojuje približne 250 hasičov a príslušníkov španielskej armády. Clavijo uviedol, že požiar má obvod dlhý takmer 30 kilometrov a momentálne ohrozuje šesť obcí.

„Toto je pravdepodobne najkomplikovanejší požiar, aký sme na Kanárskych ostrovoch mali, ak nie vôbec, minimálne za ostatných 40 rokov,“ povedal Clavijo novinárom.

Extrémne teploty

Situáciu zhoršujú i extrémne teploty. Španielske úrady uviedli, že ich hlavným cieľom je obmedziť požiar a zabrániť tomu, aby sa rozšíril do obývanejších oblastí. Hlavné mesto ostrova Santa Cruz de Tenerife je od plameňov vzdialené asi 20 kilometrov.

Požiar sa rozhorel v utorok večer v hornatej časti ostrova, do ktorej je komplikovanejší prístup. Teploty na Kanárskych ostrovoch v ostatných dňoch dosahovali viac ako 40 stupňov Celzia. V sobotu majú teploty opäť stúpnuť.

Viac k témam: Hasiči, Kanárske ostrovy, lesné požiare v Španielsku, Požiare, Tenerife
Zdroj: SITA.sk – Ostrov Tenerife zasiahol najhorší požiar za posledné desaťročia, plamene sa vymkli spod kontroly (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Moskva stratila ďalších viac ako 1100 vojakov, Kremeľ prišiel aj o osem tankov

Od začiatku vojny Rusko podľa Kyjeva celkovo stratilo už 8 009 tankov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *