Home / SLOVENSKO / Prvý súboj s Ficom sa podľa Demokratov uskutoční v parlamente, výzvu adresovali aj ostatným stranám

Prvý súboj s Ficom sa podľa Demokratov uskutoční v parlamente, výzvu adresovali aj ostatným stranám

17.8.2023 (SITA.sk) – Poslanci, ktorí sú členmi politickej strany Demokrati, zaslali zástupcom Progresívneho Slovenska, SaS a OĽanO pozvánku na stretnutie, na ktorom chcú hovoriť o spoločnej koordinácii počas prípadnej mimoriadnej schôdze parlamentu k štvrtkovej akcii Národnej kriminálnej agentúry.

Fico sa podľa Demokratov bojí

Ako sa uvádza v stanovisku strany, stretnutie lídrov politických strán navrhujú na piatok 18. augusta o 11:00 v priestoroch Národnej rady SR.

Šéf Strany Smer-SD Robert Fico sa podľa Demokratov bojí, a tak šíri zlobu, zapaľuje v našej spoločnosti oheň, hovorí o prevrate a chce v najbližších dňoch zničiť spravodlivosť, slobodu a demokraciu na Slovensku.

„Demokratické strany sa tomu nemôžu prizerať, nestačí to komentovať alebo hovoriť o znepokojení. Spravodlivosť a demokracia je pod útokom, preto je čas, aby demokratické strany niečo na obranu spravodlivosti spravili,“ zdôraznili.

Odhodlaní bojovať za spravodlivosť

Prvý súboj s Ficom sa podľa demokratov uskutoční v parlamente. „My sme odhodlaní bojovať za spravodlivosť, veríme, že sa demokratické strany k našim poslancom pridajú,“ dodali.

Strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) avizovala, že zvolá mimoriadnu schôdzu Národnej rady (NR) SR, a to v súvislosti s dnešným zásahom Národnej kriminálnej agentúry.

Predseda strany Smer-SD Robert Fico o tom informoval na tlačovej besede. „Budem veľmi čakať, ako sa postavia ostatní poslanci národnej rady k tejto nevídanej situácii,“ uviedol predseda Smeru.

Fico tiež apeloval na ostatné politické sily, aby sa pripojili k iniciatíve Smeru na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu.

Viac k témam: Korupcia, mimoriadna schôdza, Pokus o prevrat, Predseda strany Smer-SD, Zásah NAKA
Zdroj: SITA.sk – Prvý súboj s Ficom sa podľa Demokratov uskutoční v parlamente, výzvu adresovali aj ostatným stranám © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Obnovenú Michalskú vežu sprístupnili verejnosti, pribudla aj digitálna vrstva výstavy (foto)

Michalská veža prechádzala od júla 2021 generálnou rekonštrukciou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *