Home / SLOVENSKO / Hamran vysvetlil, prečo polícia obvinila šéfa SIS Aláča aj riaditeľa NBÚ (video)

Hamran vysvetlil, prečo polícia obvinila šéfa SIS Aláča aj riaditeľa NBÚ (video)

17.8.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 17. augusta, 14:34

V rámci akcie Rozuzlenie obvinila polícia viaceré osoby z toho, že boli členmi zločineckej skupiny, ktorá mala sabotovať vyšetrovanie korupčných káuz.

Ako na štvrtkovej tlačovej konferencii uviedol policajný prezident Štefan Hamran, obvinenie zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny vzniesli voči riaditeľovi Slovenskej informačnej služby Michalovi Aláčovi, jeho predchodcovi Vladimírovi Pčolinskému, podnikateľovi Petrovi Koščovi, bývalému príslušníkovi NAKA Jánovi Kaľavskému a expríslušníkovi SIS Martinovi Ciriakovi, ktorého aj zadržali. Ako podozriví boli zadržaní aj policajti Jozef K. a Michal V.

Prípad spojili s ďalšou trestnou vecou

Zároveň Národná kriminálna agentúra prípad spojila s ďalšou trestnou vecou, kde je obvinený riaditeľ Národného bezpečnostného úradu Roman Konečný a takisto bývalý šéf SIS Vladimír Pčolinský.

„Zločinecká skupina nevykonávala svoju činnosť vo verejnom záujme, ale v záujme členov skupiny,“ povedal Hamran s tým, že jej cieľom bolo sťaženie alebo zmarenie vyšetrovania korupčných trestných činov.

Skupina podľa policajného prezidenta diskreditovala vyšetrovateľov NAKA, zbavovala zodpovednosti obvinených a skresľovala informácie. Do tejto oblasti podľa Hamrana spadá aj medializovaná správa o údajnom manipulovaní vyšetrovaní korupčných káuz z dielne SIS.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Na dovolenke alebo „stratení“

Vyšetrovatelia podľa Hamrana doteraz vo veci uskutočnili 20 výsluchov svedkov a tiež výsluch utajeného svedka. „Samotný vyšetrovací spis má päť zväzkov, 1 200 strán, sedem utajovaných a neutajovaných príloh,“ uviedol šéf polície.

Zároveň povedal, že niektorí obvinení sú momentálne na dovolenke, preto neboli zadržaní. „Niektoré osoby už komunikujú s políciu. Niektoré nám prisľúbili, že prídu,“ povedal Hamran. Dodal, že jeden z obvinených nekomunikuje a je „niekde stratený“.

Viac k témam: Korupcia, Obvinenie, Policajný prezident, Riaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS), Zásah NAKA, Zločinecká skupina
Zdroj: SITA.sk – Hamran vysvetlil, prečo polícia obvinila šéfa SIS Aláča aj riaditeľa NBÚ (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Dobrý pocit i vitamínový balíček: Union odmeňuje darcov krvi! Darcovstva sa dnes zúčastnili aj zamestnanci Unionu priamo v práci

Poslednú septembrovú stredu si zamestnanci a zamestnankyne Unionu spestrili špeciálnou dobročinnou aktivitou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *