Home / SVET / Rusi arogantne potvrdili útok na závod v Lucku, pridali aj vyhrážky (video)

Rusi arogantne potvrdili útok na závod v Lucku, pridali aj vyhrážky (video)

17.8.2023 (SITA.sk) – Ruské veľvyslanectvo vo Švédsku v arogantnom vyhlásení potvrdilo útok na zariadenie švédskej spoločnosti SKF v ukrajinskom Lucku v noci na 15. augusta.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Tvrdí pritom, že išlo o legitímny vojenský cieľ. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda.

Priame vyhrážky

Ambasáda vo svojom vyjadrení pripomenula propagandistické vyhlásenie Ministerstva obrany Ruskej federácie o zničení „kľúčových podnikov vojenského priemyslu kyjevského režimu“ a ďalej tvrdila, že „závod v Lucku je súčasťou ukrajinského vojensko-priemyselného komplexu; vyrábal ložiská pre Ukroboronprom (združenie viacproduktových podnikov v rôznych odvetviach obranného priemyslu Ukrajiny, pozn. red.) a obvinila švédsku tlač, že „túto skutočnosť“ nespomína.

Pokračovala dokonca priamymi vyhrážkami, že „nielen švédska technika dodávaná banderovcom, ale aj podniky vojensko-priemyselného komplexu, ktoré pre nich pracujú, budú mať problémy“. Vo vyhlásení pritom vôbec nespomenuli úmrtia troch zamestnancov závodu SKF v Lucku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Zranení boli dvaja ľudia

Portálu Európska Pravda sa v otvorených zdrojoch nepodarilo nájsť dôkazy o spolupráci medzi SKF a Ukroboronpromom. Podľa oficiálneho vyhlásenia spoločnosti jej závod v Lucku vyrába kuželíkové ložiská „predovšetkým pre ťažký civilný automobilový priemysel“.

Rescuers managed to save another survivor of the Russian missile attack in Lutsk.

📹: SESU pic.twitter.com/RdwiCBnRse
— Anton Gerashchenko (@Gerashchenko_en) August 15, 2023

Rusi 15. augusta v skorých ranných hodinách podnikli rozsiahly raketový útok na Ukrajinu. Zasiahli pritom priemyselný objekt v Lucku, kde zahynuli traja ľudia, obytné budovy vo Ľvove a priemyselný objekt v Dnipre, kde vypukol požiar a zranenia utrpeli dvaja ľudia. Výbuchy bolo počuť aj v Chmeľnyckej oblasti a v meste Smila v Čerkaskej oblasti.

Okupanti okolo 4:00 na Ukrajinu zaútočili 28 raketami zo vzduchu a mora, pričom ukrajinskí obrancovia zničili 16 rakiet Ch-101/Ch-555 a riadených striel Kalibr.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Rusi arogantne potvrdili útok na závod v Lucku, pridali aj vyhrážky (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Riziko rozsiahlej ruskej ofenzívy je menšie, posily nasadzujú po častiach na roztiahnutý front

Rusko začalo zapájať jednotlivé jednotky svojej novovytvorenej 25. kombinovanej armády do boja na Ukrajine ako posily, čo redukuje pravdepodobnosť novej rozsiahlej ruskej ofenzívy v blízkej budúcnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *