Home / SLOVENSKO / Polícia obvinila dve osoby z prípravy vraždy, podľa Hamrana mal byť obeťou policajt z Trnavy

Polícia obvinila dve osoby z prípravy vraždy, podľa Hamrana mal byť obeťou policajt z Trnavy

16.8.2023 (SITA.sk) – Policajný vyšetrovateľ obvinil dve osoby z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy v štádiu prípravy pre zámer zavraždiť policajta. Ako v stredu na tlačovej besede povedal policajný prezident Štefan Hamran, konkrétne ide o Petra B., ktorý bol zadržaný počas policajnej akcie Ráchel, a Romana Č., ktorý je momentálne vo výkone trestu pre drogovú trestnú činnosť.

Zarážajúci motív

Obeťou mal byť podľa Hamrana príslušník Pohotovostnej motorizovanej jednotky v pôsobnosti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave.

Ten motív je podľa mňa až zarážajúci,“ povedal policajný prezident s tým, že motívom pre vraždu policajta bola jeho práca, konkrétne účasť na služobných zákrokoch voči jednému z obvinených.

Vykonávajú prehliadky a výsluchy

Polícia podľa Hamrana v súvislosti s prípadom už v utorok 15. augusta vykonala štyri domové prehliadky, prehliadky iných priestorov a za pomoci vojakov aj miesta činu medzi Leopoldovom a Hlohovcom. Momentálne policajti vykonávajú výsluchy obvinených, výsluchy svedkov a tiež ďalšie úkony.

Národná kriminálna agentúra a jej zložky odviedli kus poctivej práce,“ skonštatoval Hamran. V prípade dokázania viny hrozí obvineným trest 25 rokov väzenia, prípadne doživotie.

Viac k témam: Obvinenie, Policajný prezident, Príprava vraždy, vražda policajtov
Zdroj: SITA.sk – Polícia obvinila dve osoby z prípravy vraždy, podľa Hamrana mal byť obeťou policajt z Trnavy © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Šimečka: Vláda teraz opravuje to, na čo opozícia v súvislosti s novelou Trestného zákona mesiace upozorňovala (video)

Šimečka uviedol, že sa na mimoriadnej schôdzi v strede leta stretávajú pre babráctvo a amaterizmus vlády Roberta Fica.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *