Home / SLOVENSKO / Kauza falošného lekára z domova sociálnych služieb sa blíži ku koncu

Kauza falošného lekára z domova sociálnych služieb sa blíži ku koncu

13.8.2023 (SITA.sk) – V utorok 15. augusta má na pôde Mestského súdu Bratislava I pokračovať hlavné pojednávanie vo veci údajného falošného lekára zo zariadenia sociálnych služieb Iris.

Procesné strany by v tomto prípade mali predniesť záverečné reči. Pôvodne sa tak malo stať už koncom mája, obžalovaný Ivan B. sa však ospravedlnil pre ochorenie COVID-19.

Bratislavské zariadenie pre seniorov

Kauza sa týka bratislavského zariadenia pre seniorov a zariadenia opatrovateľskej služby s názvom Nezisková organizácia Iris. Podľa obžaloby Ivan B. a opatrovateľka Vanessa P. napriek tomu, že na to nemali kvalifikáciu, podávali v rokoch 2016 až 2018 klientom zariadenia rôzne druhy liekov. To viedlo k ohrozeniu ich zdravia. V niektorých prípadoch existuje podozrenie, že seniori v dôsledku podania liekov zomreli.

Obžalovaný vystupoval ako lekár

Dvojicu zadržala polícia v lete 2018. Ivan B. bol pôvodne stíhaný väzobne, v roku 2020 ho však pre prieťahy prepustili. Vanessa P. pred súdom v ešte v roku 2019 priznala vinu, Ivan B., naopak, tvrdenia obžaloby odmietal.

Vanessa P. však vypovedala, že lieky sa v zariadení podávali klientom práve na pokyny Ivana B. On sám podľa nej podával lieky aj infúzie. To, že obžalovaný vystupoval ako lekár, uviedli pre médiá aj príbuzní seniorov zo zariadenia.

Ivan B. bol obžalovaný aj z toho, že napriek tomu, že mal potvrdenú diagnózu HIV, vyhľadával nechránený pohlavný styk s viacerými osobami mužského pohlavia. On však tvrdí, že svojim partnerom o svojom stave povedal s tým, že nie je prenášačom vírusu.

Viac k témam: Falošný lekár, Súdy
Zdroj: SITA.sk – Kauza falošného lekára z domova sociálnych služieb sa blíži ku koncu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Smer-SD nepodporí členstvo Ukrajiny v NATO, podľa Blanára je najdôležitejšie začať mierové rokovania

O budúcom členstve Ukrajiny v NATO musia rozhodnúť všetky členské krajiny a musia byť splnené všetky podmienky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *