Home / SLOVENSKO / Policajti dostali ďalších 24 hybridných áut, súčasťou je aj montáž nabíjacích staníc (foto)

Policajti dostali ďalších 24 hybridných áut, súčasťou je aj montáž nabíjacích staníc (foto)

11.8.2023 (SITA.sk) – Policajný zbor SR má od piatku k dispozícii ďalších 24 kusov nových plug-in hybridných vozidiel z kategórie SUV. Ako Ministerstvo vnútra SR informovalo v tlačovej správe, šesť krajských policajných riaditeľstiev v Trnave, Nitre, Žiline, Košiciach, Trenčíne a Banskej Bystrici získalo po štyri autá. Cena jedného auta predstavuje v tomto prípade 67 546 eur aj s DPH. Nákup bol financovaný zo zdrojov Plánu obnovy a odolnosti SR.

„Vozidlá sú kategórie SUV Toyota RAV4 Plug – In Hybrid, 2,5 Plug in hybrid,“ uviedol rezort vnútra s tým, že celkovo obstaral 400 kusov takýchto vozidiel. Z tohto počtu si policajti prebrali už 289 kusov. Súčasťou obstarávania je zároveň montáž nabíjacích staníc.

„Pre potreby nabíjania plug-in hybridných vozidiel, elektrických vozidiel máme aktuálne vybudovaných 202 nabíjacích bodov. Do konca novembra plánujeme vybudovať 430 nabíjacích bodov v rámci celej SR,“ dodalo ministerstvo.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Obnova vozového parku Policajného zboru (fotografie)

Viac k témam: hybridné vozidlo, Plán obnovy a odolnosti, policajné autá, Policajti, vozový park
Zdroj: SITA.sk – Policajti dostali ďalších 24 hybridných áut, súčasťou je aj montáž nabíjacích staníc (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Košický samosprávny kraj otvoril prvý slovenský pumptrack s certifikátom UCI pre medzinárodné súťaže

Pumptrack sa nachádza v Košiciach pri parkovisku za obchodným centrom Hornbach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *