Home / SVET / Ukrajinskí vojaci čiastočne postúpili v Doneckej oblasti, neúspešné pokusy Rusov pribúdajú

Ukrajinskí vojaci čiastočne postúpili v Doneckej oblasti, neúspešné pokusy Rusov pribúdajú

11.8.2023 (SITA.sk) – Ukrajinskí vojaci dosiahli čiastočný úspech v Doneckej oblasti na východe krajiny v smere Urožajne južne a juhovýchodne od obce Staromajorske. Uviedla to námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Maľarová.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Napriek extrémne ťažkým bojovým podmienkam a odporu nepriateľa naši vojaci dosiahli čiastočný úspech,“ napísala Maľarová na komunikačnej platforme Telegram. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Obec Staromajorske na juhozápade Doneckej oblasti ukrajinská armáda oslobodila 27. júla. Začiatkom augusta ruské sily podnikli neúspešné pokusy o opätovné získanie pozícií v blízkosti obce. Podľa Maľarovej Rusi neúspešne zaútočili aj pri obci Kliščijivka a tiež v smeroch Avdijivka a Marinka.

Viac k témam: donecká oblasť, námestníčka ukrajinského ministra obrany, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinskí vojaci čiastočne postúpili v Doneckej oblasti, neúspešné pokusy Rusov pribúdajú © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rusi v Doneckej oblasti zničili hasičské a záchranné stredisko, po útoku zostali len ruiny 

O útoku informovala ukrajinská štátna záchranná služba.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *