Home / SLOVENSKO / Polícia vystríha pred falošným policajtom, vyberá pokuty a odlišuje sa dvomi znakmi

Polícia vystríha pred falošným policajtom, vyberá pokuty a odlišuje sa dvomi znakmi

BRATISLAVA 12. februára (WebNoviny.sk) – Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Dunajskej Strede v uplynulých týždňoch zaregistrovalo na sociálnej sieti upozornenie jedného z používateľov o falošnom policajtovi, ktorý sa pohybuje na aute Audi A6, na ktorom sú skryte nainštalované červeno-modré majáky.

Vyžaduje peniaze na pokutu

Ako ďalej uvádza Policajný zbor SR na sociálnej sieti, tento falošný policajt podľa doterajších informácií zastavuje vodičov a preukazuje sa im ako policajt v civilnom odeve. Následne od nich vyžaduje peniaze na zaplatenie pokuty.

Odporúčame:
Kaliňák reaguje na kritiku OĽaNO o menších oprávneniach policajtov

Aj keď Policajnému zboru doteraz nikto takýto skutok oficiálne nenahlásil, podozrením sa policajti zaoberajú. „Chceli by sme požiadať občanov, ktorí sa stretli s takýmto konaním, či už tento rok alebo vlani a zaplatili falošnému policajtovi „pokutu“, aby sa prihlásili prostredníctvom linky 158 alebo priamo na Obvodnom oddelení Policajného zboru v Dunajskej Strede. Svojím svedectvom tak môžu občania významne prispieť k dolapeniu tohto páchateľa a k zabráneniu páchania jeho ďalšej trestnej činnosti,“ uvádza polícia.

Policajti nosia rovnošaty

Policajný zbor zároveň pripomína občanom, že príslušníci Policajného zboru vo väčšine prípadov riešia dopravné priestupky s označenými služobnými vozidlami a v rovnošate.

Odporúčame:
Policajti v poslednej chvíli zachránili muža z Ľubotíc, ktorý sa chcel obesiť

„V niektorých prípadoch vykonávajú dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky policajti špeciálneho dopravného oddelenia PUMA v civilnom vozidle, avšak tí sú zásadne dvaja a sú oblečení v rovnošate. V prípade akýchkoľvek pochybností neváhajte kontaktovať linku 158,“ dodáva polícia.

Viac k témam: falošný policajt, pokuta, Polícia SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia vystríha pred falošným policajtom, vyberá pokuty a odlišuje sa dvomi znakmi © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V druhom ročníku Komunitných grantov Nadácie Veolia získalo finančnú podporu až deväť organizácií

O grant mohli tentoraz požiadať organizácie z Petržalky, z Dúbravky a z Podunajských Biskupíc.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *