Home / šport / Ostatné športy / Favorizovaný Loch senzačne zlyhal vo finálovej jazde a je bez medaily, olympijské zlato má Gleirscher

Favorizovaný Loch senzačne zlyhal vo finálovej jazde a je bez medaily, olympijské zlato má Gleirscher

PJONGČANG 11. februára (WebNoviny.sk) – Nečakaným víťazom súťaže sánkarov na XXIII. zimných olympijských hrách v juhokórejskom Pjongčangu sa stal Rakúšan David Gleirscher, ktorý triumfoval pred Chrisom Mazdzerom z USA a Nemcom Johannesom Ludwigom.

Gleirscher napodobnil úspech Schmida

Favorizovaný nemecký obhajca prvenstva spred štyroch rokov Felix Loch skončil až piaty, kam ho odsunula nevydarená finálová jazda.

Dvadsaťtriročný Gleirscher sa tešil zo svojho životného úspechu. V olympijskom ľadovom koryte bol najrýchlejší v úvodnej jazde, po polovici pretekov sa zosunul na druhú priečku a do záverečnej išiel z tretej pozície. V štvrtej jazde dosiahol štvrtý najlepší výkon, ale v súčte mu to aj tak stačilo na druhé rakúske zlato v histórii ZOH v tejto disciplíne.

Odporúčame:
ZOH 2018 Zimné olympijské hry v Pjongčangu (online)

Napodobnil úspech Manfreda Schmida, šampióna spod piatich kruhov z Grenoblu 1968. Prvú medailu pre USA vybojoval Mazdzer, ktorý za víťazom zaostal o o 26 tisícin sekundy. Nemecká sánkarská veľmoc sa musela uspokojiť len s bronzovým kovom zásluhou Ludwiga (+0,230).

„Nemôžem tomu uveriť, je to magický moment. Išiel som dobrú jazdu a mal som aj šťastie. Najprv som si myslel, že olympijským šampiónom bude Felix, ale potom urobil chybu. Ďakujem celej mojej rodine, špeciálne mojej partnerke, synovi a trénerom. Spolu sme strávili mnoho času na tréningoch, tvrdo sme pracovali. Neviem opísať tento pocit, je to neuveriteľné,“ cituje Gleirschera olympijský informačný systém.

Loch sa neubránil slzám

Smutným hrdinom pretekov mužov bol Felix Loch, ktorý až do finálovej jazdy potvrdzoval úlohu hlavného favorita. V nej mu však nevyšla spodná časť trate, predstihlo ho až osemnásť súperov z dvadsiatky štartujúcich a z líderskej sa prepadol na konečnú 5. pozíciu.

Loch, ktorý sa v cieli po obrovskom sklamaní neubránil slzám, prišiel v Pjongčangu o šancu na zlatý hetrik, keďže okrem Soči 2014 triumfoval aj vo Vancouveri 2010. Zároveň nezopakoval úspech svojho legendárneho krajana Georga Hackla, trojnásobného olympijského víťaza (1992, 1994 a 1998).

Odporúčame:
Ninis sa po tretej jazde na ZOH 2018 posunul nahor, olympijský debutant Šimoňák skončil 35.

Slovenskí sánkari sa neprebojovali medzi dvadsať najlepších, ktorí mohli absolvovať kompletnú súťaž. Jozef Ninis sa v Pjongčangu napokon dostal do prvej dvadsaťpäťky.

Rodák z Čadce figuroval po sobotňajšej polovici pretekov jednotlivcov na 28. mieste, keď zajazdil 7. a 37. najlepší čas. V nedeľu predviedol v tretej zo štyroch súťažných jázd 21. najlepší výkon, čo ho posunulo o tri stupienky vyššie na konečnú 25. priečku s odstupom 3,083 s na vtedy najrýchlejšieho Locha.

ZOH 2018 v Pjongčangu

Odporúčame:
ZOH 2018 v Pjongčangu: Sane

SANE

Muži – jednotlivci (konečné poradie po štyroch jazdách): 1. David Gleirscher (Rak.) 3:10,702 min, 2. Chris Mazdzer (USA) 3:10,728, 3. Johannes Ludwig (Nem.) 3:10,932, 4. Dominik Fischnaller (Tal.) 3:10,934, 5. Felix Loch (Nem.) 3:10,968, 6. Sam Edney (Kan.) 3:11,021, 7. Kevin Fischnaller (Tal.) 3:11,054, 8. Roman Repilov (OŠR) 3:11,108, … 25. Jozef Ninis 2:25,942 – absolvoval tri jazdy, 35. Jakub Šimoňák (obaja SR) 2:28,936 – absolvoval tri jazdy

Viac k témam: David Gleirscher, Felix Loch, Sane ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang, ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang
Zdroj: Webnoviny.sk – Favorizovaný Loch senzačne zlyhal vo finálovej jazde a je bez medaily, olympijské zlato má Gleirscher © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Petra Vlhová sa už presunula do Kanady, na svahu v Tremblante zažije svoju premiéru

V Kanade čakajú Vlhové dva obrovské slalomy a pred nimi je hlavným cieľom, aby sa v tejto disciplíne cítila lepšie ako v ostatnom období.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *