Home / SLOVENSKO / Rodičia by deti za zlé známky na vysvedčení nemali trestať, neprimeraná reakcia môže viesť k traume i úteku z domu  

Rodičia by deti za zlé známky na vysvedčení nemali trestať, neprimeraná reakcia môže viesť k traume i úteku z domu  

30.6.2023 (SITA.sk) – Neprimeraná reakcia rodiča na vysvedčenie môže školákovi spôsobiť traumu, ale aj jeho útek z domova. Ako ďalej upozornilo ministerstvo vnútra v tlačovej správe, rodičia by nemali deti trestať v prípade ohodnotenia, ktoré nie je podľa ich predstáv.

Namiesto trestu povzbudenie

Zdôraznilo, že s deťmi by sa mal rodič rozprávať a uistiť ich, že útek z domu nevyrieši nič, môžu tak prísť jedine k úrazu. Policajní preventisti navštevovali školy počas celého roka z dôvodu, aby deťom pomohli, poradili a poučili ich, ako sa bezpečne správať počas roka, ale aj prázdnin.

Apelovali na žiakov a študentov, aby sa ani v prípade zlých známok neobávali reakcie rodičov. Rezort taktiež apeluje na rodičov, aby svoje deti namiesto trestov povzbudili.

Políciu treba kontaktovať hneď

„Každému prípadu nezvestného dieťaťa polícia venuje mimoriadnu pozornosť. Ak zistené skutočnosti nasvedčujú tomu, že sa maloletá osoba zákonnému zástupcovi neozýva a zákonný zástupca má podozrenie, že maloletej osobe hrozí nebezpečenstvo, ihneď treba kontaktovať políciu,“ vysvetlila Zuzana Hrabovská z odboru komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru.

Taktiež upozornila verejnosť, že je mýtus, ak niekto tvrdí, že polícia vyhlasuje pátranie až po uplynutí 24 hodín od nezvestnosti osoby.

Viac k témam: Deti, Pátranie, Policajti, Rodičia, tresty
Zdroj: SITA.sk – Rodičia by deti za zlé známky na vysvedčení nemali trestať, neprimeraná reakcia môže viesť k traume i úteku z domu   © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ekonomickí migranti nás prišli vyžierať, tvrdí Kollár a Fico sa obáva rozhodnutia Nemecka. Obaja chcú vojakov na hraniciach

Podľa predsedu Smeru treba chrániť slovensko-maďarské hranice tým, že sa na 250 kilometrov hranice postavia všetci vojaci a policajti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *