Home / SVET / Prigožin sa údajne vrátil do Ruska, s Lukašenkom a Putinom stále vyjednávajú

Prigožin sa údajne vrátil do Ruska, s Lukašenkom a Putinom stále vyjednávajú

29.6.2023 (SITA.sk) – Strany zúčastnené na dohode o ukončení krátkej vzbury ruskej žoldnierskej Wagnerovej skupiny, vrátane bieloruského diktátora Alexandra Lukašenka, podľa niektorých správ pravdepodobne pokračujú vo vyjednávaní o detailoch. Uviedol to americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

Nezávislá bieloruská monitorovacia skupina Hajun poukázala na letové údaje z 27. júna naznačujúce, že lietadlo zakladateľa Wagnerovej skupiny Jevgenija Prigožina opustilo bieloruské letisko Mačuliščy a odletelo do Moskvy a potom ihneď do Petrohradu. Informuje o tom web Kyiv Independent.

ISW dodáva, že podľa proruských mediálnych kanálov sa Prigožin vrátil do Ruska, aby vyjednával s ruskými predstaviteľmi a veliteľskou radou Wagnerovej skupiny. ISW však nedokáže potvrdiť, či Prigožin naozaj letel do Ruska. Ďalšie proruské zdroje špekulujú o tom, že neúspešná vzbura už má „rozsiahly vplyv na ruskú veliteľskú štruktúru“, poznamenal ISW.

Viac k témam: Vyjednávanie, Vzbura v Rusku – Jevgenij Prigožin (wagnerovci), Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk – Prigožin sa údajne vrátil do Ruska, s Lukašenkom a Putinom stále vyjednávajú © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bezpečnostná služba vraj vyhodila do vzduchu vlak na ruskom Ďalekom východe

Údajne ide o druhú fázu operácie SBU na vyradenie železničnej trate Bajkal-Amur z prevádzky. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *