Home / EKONOMIKA / Maximálny príspevok na rekondičné pobyty pre dôchodcov už nebude 50 eur, od júla sa suma zmení

Maximálny príspevok na rekondičné pobyty pre dôchodcov už nebude 50 eur, od júla sa suma zmení

29.6.2023 (SITA.sk) – Maximálny príspevok štátu na rekondičné pobyty pre dôchodcov sa od júla tohto roka zvýši z 50 eur na 100 eur. Vyplýva to z novely zákona o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, ktorá nadobudne účinnosť od 1. júla tohto roka.

Pomoc seniorom bez iného príjmu

Novelu zákona v parlamente presadili nezaradení poslanci na čele s Petrom Pellegrinim (Hlas-SD). Reagovali tak na výrazný nárast spotrebiteľských cien, ktorý sa nevyhol ani nákladom na rekondičné pobyty určené poberateľom dôchodkov.

„Maximálna suma, ktorou štát prispieva na rekondičné pobyty, predstavuje súčasných 50 eur od nadobudnutia účinnosti zákona, čiže od roku 2011,“ upozornili predkladatelia.

Takto nastavená maximálna výška podpory je podľa opozičných poslancov neefektívna. Neumožní totiž poberateľom dôchodkov bez iného príjmu, aby podporované rekondičné pobyty využívali, keďže zvyšnú časť celkovej ceny rekondičného pobyty si nedokážu zaplatiť.

Úspešné systematické opatrenie

Štát dlhodobo podporuje tieto pobyty, ako nástroj predchádzania sociálnemu vylúčeniu a podpory obnovovania psychickej kondície a fyzickej kondície penzistov.

„To, že ministerstvo práce a sociálnych vecí každý rok takýmto spôsobom prispieva k zvyšovaniu kvality života tisícov dôchodcov dosvedčuje, že ide o úspešné a potrebné systematické opatrenie,“ dodali predstavitelia strany Hlas-SD.

Viac k témam: Dôchodci, Finančný príspevok, Penzisti, Predseda strany Hlas-SD, rekondičné pobyty pre dôchodcov
Zdroj: SITA.sk – Maximálny príspevok na rekondičné pobyty pre dôchodcov už nebude 50 eur, od júla sa suma zmení © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Úrad pre územné plánovanie a výstavbu bude mať nového šéfa, vláda odvolala Martina Hypkého

Úrad pre územné plánovanie a výstavbu Slovenskej republiky vznikol 1. júna 2022.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *