Home / SVET / Zatkli muža podozrivého z navádzania ruského raketového útoku na Kramatorsk, zahynuli desiatky ľudí aj deti

Zatkli muža podozrivého z navádzania ruského raketového útoku na Kramatorsk, zahynuli desiatky ľudí aj deti

28.6.2023 (SITA.sk) – Ukrajinské úrady oznámili, že v stredu zatkli muža a obvinili ho z pomáhania Rusku pri nasmerovaní raketového útoku, pri ktorom zomreli desiati ľudia vrátane troch detí. Útok, ktorý v utorok večer zasiahol obľúbenú pizzeriu v meste Kramatorsk, ďalších 61 ľudí zranil, uviedla ukrajinská polícia.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Kramatorsk sa nachádza v Doneckej oblasti a sídli v ňom regionálne veliteľstvo ukrajinskej armády. Zasiahnutú pizzeriu pravidelne navštevovali žurnalisti, humanitárni pracovníci, vojaci aj miestni obyvatelia.

Bezpečnostná služba Ukrajiny informovala, že zadržala muža, ktorý je podozrivý z navádzania úderu na reštauráciu. Ide o zamestnanca miestnej firmy v oblasti prepravy plynu. Reštauráciu pre Rusov filmoval a informoval ich o jej obľúbenosti, konštatovala bezpečnostná služba na komunikačnej platforme Telegram.

Útok okrem reštaurácie poškodil aj 18 viacposchodových budov, päť škôl, dve materské školy, nákupné centrum, administratívnu budovu a rekreačnú budovu, uviedol gubernátor Doneckej oblasti Pavlo Kyrylenko. Záchranári podľa jeho slov v troskách stále hľadajú telá a preživších.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Raketový útok, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Zatkli muža podozrivého z navádzania ruského raketového útoku na Kramatorsk, zahynuli desiatky ľudí aj deti © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rusi v Doneckej oblasti zničili hasičské a záchranné stredisko, po útoku zostali len ruiny 

O útoku informovala ukrajinská štátna záchranná služba.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *