Home / SLOVENSKO / Progresívne Slovensko predstavilo svoju posilu pre sociálnu oblasť, je ňou Sergej Kára

Progresívne Slovensko predstavilo svoju posilu pre sociálnu oblasť, je ňou Sergej Kára

26.6.2023 (SITA.sk) – Novou posilou hnutia Progresívne Slovensko je expert na dostupnosť bývania, sociálne inovácie a sociálne politiky Sergej Kára.

Ako ďalej v tlačovej správe informovala Tereza Mikáčová z komunikačného oddelenia hnutia, Kára je dlhoročný manažér v sociálnej oblasti a spoluzakladateľ občianskeho združenia Vagus.

V súčasnosti pôsobí na magistráte Bratislavy ako riaditeľ sekcie sociálnych vecí.

Šanca na zmenu smerovania

Nová posila tvrdí, že Slovensko opäť čaká rázcestie a možno posledná relevantná šanca zvrátiť trajektóriu smerujúcu k neslobode, prehlbovaniu nerovností medzi ľuďmi a popieraniu ich práv.

„Celú svoju profesijnú kariéru mením spolu s tímami veci verejné v prospech tých najzraniteľnejších z nás. Lebo práve tí sú pre nás zrkadlom, ktoré nás môže správne nasmerovať ako celú spoločnosť,“ uviedol Kára.

Apelujú na adresné riešenia

Podpredsedníčka hnutia Lucia Plaváková apeluje na to, aby sa štát zameral na adresné riešenia v prevencii straty domova, sociálneho vylúčenia, aj nedostupnosti bývania pre najzraniteľnejšie skupiny.

Dodala, že v hnutí si uvedomujú ľudí z rôznych socio-ekonomických podmienok, ktoré im nevytvárajú „rovnakú štartovaciu čiaru do života“.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – Progresívne Slovensko predstavilo svoju posilu pre sociálnu oblasť, je ňou Sergej Kára © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Dobrý pocit i vitamínový balíček: Union odmeňuje darcov krvi! Darcovstva sa dnes zúčastnili aj zamestnanci Unionu priamo v práci

Poslednú septembrovú stredu si zamestnanci a zamestnankyne Unionu spestrili špeciálnou dobročinnou aktivitou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *