Home / SVET / Moskva zrušila protiteroristické opatrenia, starosta sa poďakoval obyvateľom za pokoj a pochopenie

Moskva zrušila protiteroristické opatrenia, starosta sa poďakoval obyvateľom za pokoj a pochopenie

26.6.2023 (SITA.sk) – V hlavnom meste Ruska prestali platiť protiteroristické opatrenia, ktoré tam zaviedli pre vzburu wagnerovcov.

Moskovský starosta Sergej Sobianin oznámil, že ich zrušili po tom, ako národný výbor označil situáciu v krajine za stabilnú. Zároveň sa poďakoval Moskovčanom za ich „pokoj a pochopenie“. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Miestne úrady Federálnej bezpečnostnej služby podľa miestnych médií informovali, že podobné opatrenia zrušili vo Voronežskej a Moskovskej oblasti.

Protiteroristické režimy v oblastiach zaviedli v sobotu, keď žoldnieri Wagnerovej skupiny postupovali na Moskvu. Ešte v ten večer sa však ich líder Jevgenij Prigožin dohodol na stiahnutí, pričom on sám by mal odísť do exilu v Bielorusku.

Viac k témam: Vzbura v Rusku – Jevgenij Prigožin (wagnerovci)
Zdroj: SITA.sk – Moskva zrušila protiteroristické opatrenia, starosta sa poďakoval obyvateľom za pokoj a pochopenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pápež František odmieta alarmistickú propagandu, Európa podľa neho nečelí migračnej kríze a reagovať treba ľudsky

Pápež vyzval krajiny, aby namiesto toho reagovali dobročinnosťou a aby migranti mali legálne cesty k získaniu občianstva.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *