Home / SVET / Vzbura Prigožina a wagnerovcov odhalila slabosť Kremľa aj Šojgua, dohoda nerieši hlavný problém

Vzbura Prigožina a wagnerovcov odhalila slabosť Kremľa aj Šojgua, dohoda nerieši hlavný problém

25.6.2023 (SITA.sk) – Dohoda medzi bieloruským diktátorom Aleksandrom Lukašenkom a šéfom žoldnierskej Wagnerovej skupiny, ktorá sa vzbúrila proti ruskému vedeniu, je krátkodobým riešením „ukazujúcim vážnu slabosť Kremľa a ruského ministerstva obrany“. Uviedol to americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

„Postup wagnerovcov zároveň poukázal na degradáciu vojenských rezerv Ruska, ktoré sú takmer úplne zamestnané bojom na Ukrajine, a tiež riziko spoliehania sa na neskúsených odvedencov pri obrane hraníc Ruska,“ dodal ISW. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Rusko teraz čelí hlbokej nestabilite a dohoda, ktorú sprostredkoval Lukašenko, nerieši hlavný problém, a to hlbokú vnútornú bezpečnostnú slabosť „pravdepodobne v dôsledku prekvapenia a vplyvu vysokých strát na Ukrajine“.

Viac k témam: Bieloruský prezident, rusko-ukrajinský konflikt, šéf wagnerovej skupiny, Vzbura v Rusku – Jevgenij Prigožin (wagnerovci), Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk – Vzbura Prigožina a wagnerovcov odhalila slabosť Kremľa aj Šojgua, dohoda nerieši hlavný problém © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Briti zvažujú presun výcviku vojakov na Ukrajinu, pre Rusov budú inštruktori legálnym cieľom, tvrdí Medvedev

Spojené kráľovstvo a ostatní členovia NATO sa doteraz vyhýbali zriadeniu vojenskej prítomnosti na Ukrajine, aby znížili riziko priameho konfliktu s Ruskom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *