Home / SLOVENSKO / Kriminalisti zadržali v rámci akcie Záhradník muža z Čadce, zistili aj nelegálny odber elektriny

Kriminalisti zadržali v rámci akcie Záhradník muža z Čadce, zistili aj nelegálny odber elektriny

22.6.2023 (SITA.sk) – Pracovníci Kriminálneho úradu finančnej správy v spolupráci s políciou zadržali v rámci akcie Záhradník muža z okresu Čadca, ktorý sa dlhodobo venoval nedovolenej výrobe omamných a psychotropných látok a obchodovania s nimi. O podrobnostiach prípadu informovala hovorkyňa Finančnej správy SR Martina Rybanská.

Rastliny ukrýval v drevenej kôlni

Podľa jej slov zadržaný muž vykonával túto činnosť už od roku 2021. „Rastliny Cannabis sativa ukrýval v zadnej časti záhrady v drevenej kôlni, ktorá bola vybavená podomácky vyrobenou ventilačnou vzduchotechnikou, filtrami a ohrievačmi na udržiavanie ustálenej klímy. Z rastlín páchateľ vyrábal produkty určené na ďalší nelegálny predaj. Celkovo bolo v rámci akcie zaistených deväť kusov rastlín spolu s technickým vybavením, ktoré budú predmetom kriminalistického skúmania,“ uviedla Rybanská.

Nelegálny odber elektrickej energie

V prípade dokázania viny hrozí páchateľovi trest odňatia slobody vo výške 3 až 10 rokov. „Na miesto zásahu boli privolaní aj pracovníci elektrární, ktorí zistili nelegálny odber elektrickej energie. Tú zadržaná osoba využívala v súvislosti s páchaním drogovej trestnej činnosti. Škoda za nelegálny odber bola vyčíslená na 4 311 eur,“ dodala Rybanská.

Viac k témam: Drogová trestná činnosť, Krimi, Nelegálna činnosť, výroba omamných látok
Zdroj: SITA.sk – Kriminalisti zadržali v rámci akcie Záhradník muža z Čadce, zistili aj nelegálny odber elektriny © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ústava SR sa v súvislosti s udeľovaním milostí a amnestií meniť nebude

Novelu ústavného zákona však poslanci parlamentu neposunuli do druhého čítania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *