Home / SLOVENSKO / Kremský už kandidovať nebude, vadí mu „nová koalícia“ Smeru a Republiky a dôvodov má viacero

Kremský už kandidovať nebude, vadí mu „nová koalícia“ Smeru a Republiky a dôvodov má viacero

22.6.2023 (SITA.sk) – Predseda Výboru Národnej rady SR pre hospodárske záležitosti a člen hnutia OĽaNO a priatelia Peter Kremský nebude kandidovať v septembrových parlamentných voľbách ani na kandidátnej listine hnutia, ani žiadnej inej politickej strany. Ako ďalej uviedol na sociálnej sieti, hlavným dôvodom jeho rozhodnutia je aktuálna situácia v parlamente.

Čoraz viac sa presadzujú populistické a ťažko vysvetliteľné rozhodnutia. Často na základe politických obchodov. Funguje tam v súčasnosti nová koalícia spolu so stranou Smer – sociálna demokracia a hnutím Republika. Pre mňa je veľmi ťažko predstaviteľné, že by som v takomto niečom mal ďalej fungovať,“ vysvetlil Kremský.

Poslanec zároveň tvrdí, že vo svojom živote potrebuje zmenu a do rozhodnutia vstupujú aj osobné, rodinné či zdravotné dôvody.

Je tam aj určité sklamanie z toho, že sme svoje šance využili slabšie, ako sme mohli. Dalo sa tam urobiť aj viac. Veľa dobrých vecí sa však aj podarilo,“ uviedol a dodal, že pred službou štátu sa nadobro neuzatvára.

Viac k témam: Kandidatúra, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda Výboru Národnej rady SR pre hospodárske záležitosti
Zdroj: SITA.sk – Kremský už kandidovať nebude, vadí mu „nová koalícia“ Smeru a Republiky a dôvodov má viacero © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na hraničných priechodoch Záhon a Slovenské Nové Mesto sa pre obmedzenia na maďarskej strane tvoria kolóny kamiónov

Polícia v súvislosti s touto situáciou žiada vodičov prichádzajúcich k hraničným priechodom o zvýšenú opatrnosť a ohľaduplnosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *