Home / SVET / Svetový fond na ochranu prírody sa v Rusku stal nežiaducou organizáciou predstavujúcou hrozbu v ekonomickej sfére

Svetový fond na ochranu prírody sa v Rusku stal nežiaducou organizáciou predstavujúcou hrozbu v ekonomickej sfére

21.6.2023 (SITA.sk) – Ruské úrady v stredu vyhlásili Svetový fond na ochranu prírody (WWF) za nežiaducu organizáciu. Tým mu v podstate zakázali pôsobiť v krajine.

Medzinárodná mimovládna organizácia, ktorá presadzuje ochranu voľne žijúcich živočíchov a pracuje na znižovaní vplyvu človeka na životné prostredie, podľa ruskej generálnej prokuratúry podporuje aktivity, ktoré sú „zásterkou pre realizáciu projektov, ktoré predstavujú bezpečnostné hrozby v ekonomickej sfére“.

„Pod zámienkou ochrany životného prostredia WWF vykonáva aktivity zamerané na zabránenie implementácii politického smerovania krajiny k priemyselnému rozvoju Arktídy, prírodných zdrojov na arktických územiach,“ uviedla prokuratúra podľa ruských médií.

V máji bola nútená zatvoriť svoju ruskú divíziu medzinárodná environmentálna organizácia Greenpeace po tom, čo ju vyhlásili za nežiaducu organizáciu.

V posledných rokoch sa Rusko zameriava na ľudí a organizácie kritické voči Kremľu, pričom mnohých označilo za „zahraničných agentov“, niektorých označilo za „nežiaducich“ a ďalších stíha za „diskreditáciu armády“ počas vojny na Ukrajine.

Viac k témam: nežiaduca organizácia, zahraniční agenti
Zdroj: SITA.sk – Svetový fond na ochranu prírody sa v Rusku stal nežiaducou organizáciou predstavujúcou hrozbu v ekonomickej sfére © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bezpečnostná služba vraj vyhodila do vzduchu vlak na ruskom Ďalekom východe

Údajne ide o druhú fázu operácie SBU na vyradenie železničnej trate Bajkal-Amur z prevádzky. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *