Home / SLOVENSKO / Polícia vyhostila ďalších nelegálnych migrantov, letecky ich previezla do Bukurešti

Polícia vyhostila ďalších nelegálnych migrantov, letecky ich previezla do Bukurešti

19.6.2023 (SITA.sk) – Letecké transfery štátnych príslušníkov tretích krajín bez cestovných dokladov pokračujú. Policajti služby hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru útvaru policajného zaistenia pre cudzincov Sečovce a útvaru policajného zaistenia pre cudzincov Medveďov úspešne pokračujú vo vykonávaní leteckých transferov štátnych príslušníkov tretích krajín bez cestovných dokladov do členských krajín.

Bez dokladov a povolenia

Informuje o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová, podľa ktorej práve tie budú rozhodovať o udelení azylu týmto cudzincom na svojom území.

Rumunsko v pondelok na letisku Otopeni v Bukurešti prijalo ďalších 10 tzv. dublinských žiadateľov o azyl, ktorí sa na území Slovenskej republiky zdržiavali bez cestovných dokladov a legálneho povolenia na pobyt.

O azyle rozhoduje členská krajina

Išlo o občanov Pakistanu, Indie, Vietnamu, Bangladéša a Jemenu, ktorí boli do Rumunska navrátení v rámci tzv. dublinskej procedúry, keď o žiadostiach o udelenie azylu rozhodne členská krajina, ktorá ich akceptovala podľa tzv. dublinského nariadenia.

„Dublinské návraty sa v posledných mesiacoch realizujú najmä na územie Rumunska, ktoré čelí náporu migrantov z tretích krajín žiadajúcich o udelenie azylu, prípadne doplnkovej ochrany,“ uviedla záverom Bárdyová.

Viac k témam: Cestovné doklady, Cudzinci, nelegálni migranti, Vyhostenie, Žiadosť o azyl
Zdroj: SITA.sk – Polícia vyhostila ďalších nelegálnych migrantov, letecky ich previezla do Bukurešti © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Volič poškodil urnu na nepoužité hlasovacie lístky, z volebnej miestnosti ho vyviedla polícia

V okrese Zlaté Moravce volič nechcel odovzdať nepoužité hlasovacie lístky, následne do schránky udrel päsťou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *