Home / SVET / Kadyrov chcel len priliať olej do ohňa a s nezvestným švagrom už nadviazal kontakt

Kadyrov chcel len priliať olej do ohňa a s nezvestným švagrom už nadviazal kontakt

15.6.2023 (SITA.sk) – Čečenský vodca Ramzan Kadyrov vyhlásil, že opäť nadviazal kontakt so svojím nezvestným švagrom bojujúcim na Ukrajine.

Ukrajinská rozviedka

V súvislosti s tým dokonca neváhal požiadať o pomoc ukrajinskú rozviedku. Na Telegrame Kadyrov uviedol, že Adam Delimchanov je „živý a zdravý a nie je ani zranený“. Referuje o tom portál Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Kadyrov tvrdil, že od začiatku vedel, že správy o zranení Delimchanova sú falošné, ale rozhodol sa „priliať olej do ohňa“, aby „všetkým, najmä Ukrajincom, ukázal, do akej miery ich médiá klesli“.

Nevedel sa spojiť so švagrom

Skutočnosť, že o zranení Delimchanova predtým informoval televízny kanál Zvezda prevádzkovaný ruským ministerstvom obrany, už nespomenul.

Kadyrov predtým vo vyhlásení na Telegrame uviedol, že so švagrom, ktorý velí ruským silám na Ukrajine, sa nevie spojiť odvtedy, ako Ukrajinci zasiahli viaceré ruské pozície na frontovej línii na juhu a východe Ukrajiny.

Delimchanov velí jednotkám zo severokaukazskej pobočky Rosgvardie. Momentálne je členom ruskej vládnej strany Jednotné Rusko. V minulosti po rozpade Sovietskeho zväzu však bojoval za nezávislosť Čečenska.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Čečenský vodca, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Kadyrov chcel len priliať olej do ohňa a s nezvestným švagrom už nadviazal kontakt © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Deklaráciu Aliancie obranného priemyslu pre Ukrajinu podpísalo trinásť prominentných spoločností

Na fóre v Kyjeve sa zúčastnilo 252 obranných spoločností, ktoré vyrábajú celý rad zbraní a obranných systémov a riešení.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *