Home / SVET / Severozápadom Pakistanu sa prehnali silné dažde a pripravili o život najmenej 25 ľudí

Severozápadom Pakistanu sa prehnali silné dažde a pripravili o život najmenej 25 ľudí

11.6.2023 (SITA.sk) – Silné dažde sa v sobotu prehnali severozápadom Pakistanu. Spôsobili zrútenie niekoľkých domov a pripravili o život najmenej 25 ľudí. Informovali o tom tamojšie úrady, podľa ktorých evidujú i minimálne 145 zranených osôb.

Ako uviedol šéf záchranárov hlavný záchranár Khateer Ahmed, dažde a krupobitie zasiahli okresy Bannu, Lakki Marwat a Karak v provincii Chajbar Paštúnchwá, pričom vyvracali stromy a búrali elektrické prenosové veže. Ahmed dodal, že úrady pracujú na poskytnutí núdzovej pomoci zraneným.

Minulý rok monzúnové dažde a záplavy zdevastovali Pakistan, pričom zabili viac ako 1700 ľudí. Celkovo vtedy postihli približne 33 miliónov ľudí a takmer osem miliónov obyvateľov muselo opustiť svoje domovy.

Na zmiernenie dôsledkov prírodných katastrof vláda vo svojom návrhu štátneho rozpočtu v piatok vyčlenila 1,3 miliardy dolárov na odolnosť voči zmene klímy.

Viac k témam: Extrémne počasie
Zdroj: SITA.sk – Severozápadom Pakistanu sa prehnali silné dažde a pripravili o život najmenej 25 ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vyšetrovanie odhalilo pôvod rakety, na územie Poľska minulý rok dopadla zablúdená ukrajinská strela

Raketa spôsobila smrť dvoch ľudí v poľskej obci Przewodów.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *