Home / SVET / Na letisku v Tokiu pravdepodobne došlo ku kolízii dvoch lietadiel, v každom z nich bolo viac než dvesto ľudí

Na letisku v Tokiu pravdepodobne došlo ku kolízii dvoch lietadiel, v každom z nich bolo viac než dvesto ľudí

10.6.2023 (SITA.sk) – Na medzinárodnom letisku Haneda v japonskom Tokiu sa „s vysokou pravdepodobnosťou zrazili“ dve lietadlá. Ako referuje spravodajský web CNN, informovala o tom japonská verejnoprávna televízia NHK s odvolaním sa na tamojšie ministerstvo dopravy.

Dve osobné dopravné lietadlá patriace spoločnostiam EVA Air a Thai Airways sa podľa NHK v sobotu približne o 11:00 miestneho času dostali do vzájomného kontaktu v blízkosti prevádzkovej dráhy letiska.

Na palube lietadla EVA Air bolo 207 pasažierov a členov posádky, zatiaľ čo 264 ďalších osôb bolo v lietadle spoločnosti Thai Airways. Neboli hlásené žiadne zranenia.

Na záberoch NHK je vidieť, že lietadlu Thai Airways chýba časť krídla, a taktiež to, ako personál letiska upratuje trosky.

Viac k témam: Zrážka lietadiel
Zdroj: SITA.sk – Na letisku v Tokiu pravdepodobne došlo ku kolízii dvoch lietadiel, v každom z nich bolo viac než dvesto ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ruské útoky zranili najmenej päť ukrajinských civilistov

Informovali o tom miestni predstavitelia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *