Home / SVET / Na letisku v Tokiu pravdepodobne došlo ku kolízii dvoch lietadiel, v každom z nich bolo viac než dvesto ľudí

Na letisku v Tokiu pravdepodobne došlo ku kolízii dvoch lietadiel, v každom z nich bolo viac než dvesto ľudí

10.6.2023 (SITA.sk) – Na medzinárodnom letisku Haneda v japonskom Tokiu sa „s vysokou pravdepodobnosťou zrazili“ dve lietadlá. Ako referuje spravodajský web CNN, informovala o tom japonská verejnoprávna televízia NHK s odvolaním sa na tamojšie ministerstvo dopravy.

Dve osobné dopravné lietadlá patriace spoločnostiam EVA Air a Thai Airways sa podľa NHK v sobotu približne o 11:00 miestneho času dostali do vzájomného kontaktu v blízkosti prevádzkovej dráhy letiska.

Na palube lietadla EVA Air bolo 207 pasažierov a členov posádky, zatiaľ čo 264 ďalších osôb bolo v lietadle spoločnosti Thai Airways. Neboli hlásené žiadne zranenia.

Na záberoch NHK je vidieť, že lietadlu Thai Airways chýba časť krídla, a taktiež to, ako personál letiska upratuje trosky.

Viac k témam: Zrážka lietadiel
Zdroj: SITA.sk – Na letisku v Tokiu pravdepodobne došlo ku kolízii dvoch lietadiel, v každom z nich bolo viac než dvesto ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Riziko rozsiahlej ruskej ofenzívy je menšie, posily nasadzujú po častiach na roztiahnutý front

Rusko začalo zapájať jednotlivé jednotky svojej novovytvorenej 25. kombinovanej armády do boja na Ukrajine ako posily, čo redukuje pravdepodobnosť novej rozsiahlej ruskej ofenzívy v blízkej budúcnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *