Home / SVET / Britský expremiér Boris Johnson už nie je ani poslancom parlamentu, zo svojho postu odstúpil pre aféru partygate

Britský expremiér Boris Johnson už nie je ani poslancom parlamentu, zo svojho postu odstúpil pre aféru partygate

10.6.2023 (SITA.sk) – Bývalý premiér Spojeného kráľovstva Boris Johnson v piatok odstúpil z postu poslanca v Dolnej snemovni britského parlamentu. Učinil tak po tom, ako mu oznámili, že bude čeliť postihu za zavádzanie parlamentu.

Johnson odstúpil po tom, ako dostal výsledky vyšetrovania zákonodarcov o zavádzajúcich vyhláseniach, ktoré predniesol pred parlamentom v súvislosti s aférou „partygate“, sérii večierkov, ktoré sa konali na úrade vlády a v iných vládnych budovách v čase prísnych opatrení počas pandémie COVID-19.

V dlhom vyhlásení o rezignácii Johnson obvinil oponentov, že sa ho snažia vyhnať. Naznačil však, že jeho politická kariéra „na horskej dráhe“ sa ešte nemusí skončiť. „Je veľmi smutné, že odchádzam z parlamentu – aspoň zatiaľ,“ povedal.

Očakáva sa, že príslušný parlamentný výbor zverejní svoju správu o Johnsonovi v najbližších týždňoch.

Viac k témam: partygate
Zdroj: SITA.sk – Britský expremiér Boris Johnson už nie je ani poslancom parlamentu, zo svojho postu odstúpil pre aféru partygate © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vyšetrovanie odhalilo pôvod rakety, na územie Poľska minulý rok dopadla zablúdená ukrajinská strela

Raketa spôsobila smrť dvoch ľudí v poľskej obci Przewodów.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *