Home / SVET / Útočník s nožom vo Francúzsku zranil viacero ľudí, napadol aj deti na ihrisku

Útočník s nožom vo Francúzsku zranil viacero ľudí, napadol aj deti na ihrisku

8.6.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 8. júna, 12:12

Útočník s nožom vo štvrtok zranil deti a ďalších ľudí v alpskom meste. Prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter o tom informoval francúzsky minister vnútra Gérald Darmanin.

Útok sa podľa neho stal na námestí v Annecy a polícia už údajne útočníka zadržala. „Jednotlivec ozbrojený nožom zranil na námestí v Annecy niekoľko ľudí, vrátane detí,“ oznámil Darmanin.

Predstaviteľ z ministerstva vnútra, ktorý hovoril pod podmienkou zachovania anonymity, uviedol, že zranenia utrpeli štyri deti a dvaja dospelí. Upozornil však, že počty sa ešte môžu zmeniť, keďže zatiaľ nie sú známe všetky podrobnosti. Dodal tiež, že nemá informácie o vážnosti zranení.

Podľa polície sú medzi zranenými štyri deti, pričom dve majú život ohrozujúce zranenia a ďalšie dve sú zranené ľahko. Život ohrozujúce zranenia má podľa nich aj jeden dospelý. Polícia tiež upozornila, že počet zranených sa vyvíja.

Miestny zákonodarca Antoine Armand prostredníctvom Twitteru uviedol, že útočník napadol deti na ihrisku a útok označil za „ohavný“.

Viac k témam: Francúzsky minister, Krimi, Útok nožom
Zdroj: SITA.sk – Útočník s nožom vo Francúzsku zranil viacero ľudí, napadol aj deti na ihrisku © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vládna koalícia nemá úprimný záujem riešiť napätú situáciu na Slovensku, uviedlo hnutie Slovensko (video)

Podľa hnutia Slovensko to dokazuje držaním Matúša Šutaja Eštoka vo funkcii ministra vnútra, neutíchajúcimi útokmi či nestiahnutím zákona o RTVS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *