Home / EKONOMIKA / Hroncová počíta so schválením zmeny financovania RTVS, navýšenie pomôže k stabilizácií aj realizácií projektov

Hroncová počíta so schválením zmeny financovania RTVS, navýšenie pomôže k stabilizácií aj realizácií projektov

7.6.2023 (SITA.sk) – Ministerka kultúry Silvia Hroncová nepočíta s tým, že by v Národnej rade (SR) SR nebola schválená zmena financovania Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS).

Po stredajšom rokovaní vlády poznamenala, že zákon o RTVS v parlamente prešiel prvým čítaním s nadpolovičnou väčšinou hlasov poslancov.

Verí, že prejde i druhým čítaním. Za dôležité považuje skôr to, že v NR SR je podľa jej informácií pozmeňujúci návrh, ktorý by príspevok zvýšil z odporúčaných 0,15 percenta hrubého domáceho produktu (HDP) na 0,17 percenta HDP.

Hroncová je toho názoru, že takéto navýšenie by pomohlo nielen k stabilizácii verejnoprávneho telerozhlasu, ale aj k realizácii rozvojových projektov.

Viac k témam: financovanie RTVS, HDP, Ministerka kultúry SR
Zdroj: SITA.sk – Hroncová počíta so schválením zmeny financovania RTVS, navýšenie pomôže k stabilizácií aj realizácií projektov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vláda odborníkov pripravila budúcemu kabinetu desatoro pre lepšie využívanie eurofondov

„Nech už budúcu vládu bude zostavovať ktokoľvek, ak chce pomôcť Slovensku, mal by brať tieto odporúčania do úvahy," povedal Balík.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *