Home / SLOVENSKO / Exminister Korčok čaká na kroky prezidentky Čaputovej a potom urobí svoje rozhodnutie

Exminister Korčok čaká na kroky prezidentky Čaputovej a potom urobí svoje rozhodnutie

7.6.2023 (SITA.sk) – Exminister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok nebude kandidovať v najbližších prezidentských voľbách, ak bude kandidovať súčasná prezidentka Zuzana Čaputová.

Ako ďalej uviedol v relácii Na telo Plus televízie Markíza, Čaputovej plánuje vyjadriť podporu. „Myslím si, že Zuzana Čaputová bude kandidovať a pokiaľ sa rozhodne pre druhý mandát, tak jej vyjadrím podporu,“ povedal Korčok. Otázkou, či by kandidoval, keby prezidentka nekandidovala, sa nezaoberá.

V relácii zároveň uviedol, že v najbližších parlamentných voľbách bude voliť stranu Sloboda a Solidarita (SaS), ktorá ho ako ministra zahraničných vecí nominovala. „Moja východisková voľba je, samozrejme, SaS. Dúfam, že neurobia nejakú vec, ktorá by ma presvedčila, že by sa tak nestalo,“ tvrdí Korčok.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Prezidentské voľby na Slovensku 2024
Zdroj: SITA.sk – Exminister Korčok čaká na kroky prezidentky Čaputovej a potom urobí svoje rozhodnutie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na hraničných priechodoch Záhon a Slovenské Nové Mesto sa pre obmedzenia na maďarskej strane tvoria kolóny kamiónov

Polícia v súvislosti s touto situáciou žiada vodičov prichádzajúcich k hraničným priechodom o zvýšenú opatrnosť a ohľaduplnosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *