Home / SLOVENSKO / Bezpečnostnej rade pribudne výbor pre hybridné hrozby, rozhodla vláda

Bezpečnostnej rade pribudne výbor pre hybridné hrozby, rozhodla vláda

7.6.2023 (SITA.sk) – Bezpečnostnej rade SR pribudne nový výbor, ktorý sa má zaoberať hybridnými hrozbami. Vláda v stredu odobrila návrh na zmenu a doplnenie štatútu rady.

Ako vyplýva z návrhu, ktorý na rokovanie kabinetu predložil predseda vlády, ktorý je zároveň predsedom rady, potreba zriadenia výboru vyplýva z Akčného plánu koordinácie boja proti hybridným hrozbám na roky 2022 až 2024 schváleného vládou ešte v marci 2022.

Podľa Ministerstva vnútra SR bude mať novozriadený výbor dôležitú úlohu pri plánovaní opatrení pre zvyšovanie odolnosti štátu v špecifických oblastiach hybridných hrozieb a súčasne bude zodpovedný za identifikáciu rizík, ktoré môžu mať dopady aj na plány zvyšovania odolnosti štátu proti jednotlivým hrozbám.

Bezpečnostná rada SR sa ako poradný orgán vlády podieľa na vytváraní a realizácii bezpečnostného systému SR, plnení medzinárodných záväzkov v oblasti bezpečnosti a vyhodnocuje bezpečnostnú situáciu v SR a vo svete. Takisto pripravuje pre vládu návrhy opatrení na zachovávanie bezpečnosti SR, na predchádzanie krízovým situáciám, ako aj návrhy na riešenie vzniknutej krízovej situácie.

Viac k témam: Hybridné hrozby
Zdroj: SITA.sk – Bezpečnostnej rade pribudne výbor pre hybridné hrozby, rozhodla vláda © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na hraničných priechodoch Záhon a Slovenské Nové Mesto sa pre obmedzenia na maďarskej strane tvoria kolóny kamiónov

Polícia v súvislosti s touto situáciou žiada vodičov prichádzajúcich k hraničným priechodom o zvýšenú opatrnosť a ohľaduplnosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *