Home / šport / Hokej / Pavol Regenda bude mať v nasledujúcej sezóne nového trénera, Anaheim Ducks povedie Greg Cronin

Pavol Regenda bude mať v nasledujúcej sezóne nového trénera, Anaheim Ducks povedie Greg Cronin

7.6.2023 (SITA.sk) – Slovenský hokejový útočník Pavol Regenda bude mať v sezóne 2023/2024 nového trénera.

Vedenie klubu Anaheim Ducks zo zámorskej NHL vymenovalo Grega Cronina ako nástupcu kouča Dallasa Eakinsa, ktorý ani v jednom zo štyroch ročníkov na lavičke nedoviedol „káčerov“ do play-off.

Kalifornský tím čaká na účasť v bojoch o Stanleyho pohár už päť rokov, pričom v aktuálnej sezóne mal najhoršiu bilanciu v súťaži.

Naposledy pôsobil v AHL

Cronin má už 36 rokov trénerských skúseností, no ešte nikdy nebol hlavný kormidelník v prvom tíme klubu NHL.

Spolu dvanásť rokov však bol asistent hlavného trénera v kluboch Toronto Maple Leafs a New York Islanders, pričom ako člen realizačného tímu „ostrovanov“ viedol aj svojho predchodcu v Anaheime – vtedy ešte obrancu Eakinsa.

V ostatných piatich sezónach bol Cronin koučom Colorada Eagles v nižšej AHL, záložného tímu Colorada Avalanche.

„Tvrdo som pracoval, aby som sa dostal do tejto pozície. Nedokážem vyjadriť, ako veľmi som šťastný, že som tu,“ vyhlásil 60-ročný odborník, ktorý je odhodlaný urobiť z Ducks opäť konkurencieschopný tím: „Sú určité veci, ktoré sa dajú urobiť. Všetci sa budú snažiť na maximum, na tom si zakladám. Súťaživosť však treba spojiť s hokejovými schopnosťami. Treba na to ísť s rozumom.“

Hľadali trénera a učiteľa

Tím Anaheim Ducks zaznamenal v základnej časti sezóny 2022/2023 iba 23 triumfov a 59 prehier a mal jasne najslabšiu obranu. Päť rokov bez play-off je najdlhšia séria v klubovej histórii.

„Hľadali sme trénera a zároveň učiteľa, ktorý naučí staré veci novým spôsobom. Prinesie nám vášeň a energiu, ktorá je nákazlivá. Chceli sme niekoho, kto tu nastaví vysoké štandardy v tímovej kultúre, pracovnej morálke a zodpovednosti. Greg má vo všetkých týchto oblastiach výnimočné renomé,“ povedal o Croninovi generálny manažér klubu Pat Verbeek.

Viac k témam: NHL
Zdroj: SITA.sk – Pavol Regenda bude mať v nasledujúcej sezóne nového trénera, Anaheim Ducks povedie Greg Cronin © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slafkovský má viac slabých ako silných stránok, kritizujú opäť experti a zaostáva vraj za viacerými mladíkmi

Slafkovský pre januárové zranenie kolena odohral v nováčikovskej sezóne iba 39 zápasov, zaznamenal v nich štyri góly a šesť asistencií.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *