Home / SVET / Ukrajinské tanky T-64 budú opravovať v Česku, odtiaľ poputujú naspäť na bojisko

Ukrajinské tanky T-64 budú opravovať v Česku, odtiaľ poputujú naspäť na bojisko

6.6.2023 (SITA.sk) – Český štátny podnik VOP CZ a ukrajinský štátny koncern Ukroboronprom začnú spoločne opravovať ukrajinské tanky T-64. Informovalo o tom v utorok na svojej internetovej stránke české ministerstvo obrany.

„Presný počet techniky, ktorá sa bude v ČR v nasledujúcich mesiacoch opravovať, nie je možné z bezpečnostných dôvodov špecifikovať, tanky zamieria priamo na bojisko,“ uviedol český rezort obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Česká republika podporuje a bude podporovať Ukrajinu v jej boji proti ruskému agresorovi. Poskytujeme nepotrebný vojenský materiál, cvičíme ukrajinských vojakov a teraz pomáhame aj s opravami ukrajinskej techniky. Pri výcviku a opravách ponúkame naše znalosti a schopnosti a od Ukrajincov získavame neoceniteľné skúsenosti z boja,“ uviedla česká ministerka obrany Jana Černochová.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinské tanky T-64 budú opravovať v Česku, odtiaľ poputujú naspäť na bojisko © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Riziko rozsiahlej ruskej ofenzívy je menšie, posily nasadzujú po častiach na roztiahnutý front

Rusko začalo zapájať jednotlivé jednotky svojej novovytvorenej 25. kombinovanej armády do boja na Ukrajine ako posily, čo redukuje pravdepodobnosť novej rozsiahlej ruskej ofenzívy v blízkej budúcnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *