Home / EKONOMIKA / Eurofondy a plán obnovy sú veľkou prioritou vlády, Vašáková vidí možnosti na zefektívnenie procesu

Eurofondy a plán obnovy sú veľkou prioritou vlády, Vašáková vidí možnosti na zefektívnenie procesu

31.5.2023 (SITA.sk) – Využívanie eurofondov a Plánu obnovy a odolnosti je veľkou prioritou vlády. Podľa podpredsedníčky vlády pre tieto dve oblasti Lívie Vašákovej sú možnosti, ako zefektívniť celý proces a dostať ho na čo najvyššiu úroveň.

Dočerpávanie eurofondového obdobia

Ako informovala po stredajšom rokovaní vlády, rezortní ministri by si mali byť vedomí toho, v akom stave je dočerpávanie eurofondového obdobia 2014 až 2020, ako aj plnenie míľnikov do tretej a štvrtej žiadosti o platbu z plánu obnovy. Vláda schválila ústnu informáciu vicepremiérky o čerpaní eurofondov a implementácii plánu obnovy.

Všetko sú to veci, ktorým sa budeme primárne venovať na najbližších vládach. Peniaze z eurofondov je potrebné využiť tento rok, alebo v prípade plánu obnovy splniť míľniky a ciele, aby sme mohli požiadať o peniaze z Bruselu,“ uviedla Vašáková.

Tretia žiadosť o platbu

Máme súčinnosť aj rezortných ministrov, budeme pravidelne monitorovať, ako sa darí starým štrukturálnym fondom,“ podotkla s tým, že chcú veľmi pružne využiť aj možnosti v rámci flexibilít, ktoré sú k dispozícii.

Vašáková tiež povedala, že sa chcú pripraviť na to, aby tretia žiadosť o platbu z plánu obnovy odišla ešte na jeseň, a pripraviť všetko, aby štvrtá žiadosť o platbu mohla ísť koncom roka.

Viac k témam: Čerpanie eurofondov, Plán obnovy a odolnosti SR
Zdroj: SITA.sk – Eurofondy a plán obnovy sú veľkou prioritou vlády, Vašáková vidí možnosti na zefektívnenie procesu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vláda odborníkov pripravila budúcemu kabinetu desatoro pre lepšie využívanie eurofondov

„Nech už budúcu vládu bude zostavovať ktokoľvek, ak chce pomôcť Slovensku, mal by brať tieto odporúčania do úvahy," povedal Balík.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *