Home / SVET / Generálny prokurátor Žilinka na Ukrajine navštívil Kostina, diskutovali o rôznych témach

Generálny prokurátor Žilinka na Ukrajine navštívil Kostina, diskutovali o rôznych témach

30.5.2023 (SITA.sk) – Generálny prokurátor Ukrajiny Andriy Kostin poďakoval a vyslovil uznanie za to, že šéf slovenskej prokuratúry Maroš Žilinka ako vôbec prvý generálny prokurátor z krajín Európskej únie navštívil územie Ukrajiny.

A to hneď v prvých týždňoch po začatí vojnového konfliktu a stretol sa s vtedajšou generálnou prokurátorkou a zástupcami ukrajinskej prokuratúry.

Veľký výraz podpory

Ako informovala hovorkyňa prokuratúry Zuzana Drobová, skonštatoval to počas utorkového online rokovania oboch šéfov prokuratúr.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa Kostina si ukrajinská prokuratúra predmetnú návštevu nesmierne váži a nezabudne na tento veľký výraz podpory.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Efektívna spolupráca

„Maroš Žilinka a Andriy Kostin v utorok ďalej diskutovali o právnych otázkach súvisiacich s ozbrojeným konfliktom na Ukrajine, aktuálnom stave a o vedení vyšetrovania vojnových zločinov a zločinov proti ľudskosti vedeného slovenskými orgánmi činnými v trestnom konaní, o spolupráci a vzájomnej medzinárodnej pomoci v rámci činnosti členov Spoločného vyšetrovacieho tímu (Ukrajina, Poľsko, Litva, Slovensko, Estónsko, Lotyšsko, Rumunsko, Medzinárodný trestný súd), vykonávaní finančných vyšetrovaní či nahrávaní dôkazov do databázy Core International Crime Evidence Database,“ povedala Drobová.

Hovorkyňa doplnila, že Žilinka sa z rezortným kolegom zároveň zhodol na potrebe aj naďalej pokračovať v efektívnej spolupráci smerujúcej k dosiahnutiu spravodlivosti. „Generálni prokurátori Slovenskej republiky a Ukrajiny sa dohodli aj na osobnom stretnutí, ktoré by sa malo uskutočniť v dohľadnom čase,“ dodala Drobová.

Viac k témam: Generálny prokurátor, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinský generálny prokurátor
Zdroj: SITA.sk – Generálny prokurátor Žilinka na Ukrajine navštívil Kostina, diskutovali o rôznych témach © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Deklaráciu Aliancie obranného priemyslu pre Ukrajinu podpísalo trinásť prominentných spoločností

Na fóre v Kyjeve sa zúčastnilo 252 obranných spoločností, ktoré vyrábajú celý rad zbraní a obranných systémov a riešení.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *