Home / SLOVENSKO / KDH posilní František Mikloško, v politike má vraj stále čo povedať (video)

KDH posilní František Mikloško, v politike má vraj stále čo povedať (video)

29.5.2023 (SITA.sk) – Kandidátku Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) pre septembrové parlamentné voľby posilní František Mikloško. Uviedol to na pondelkovej tlačovej besede predseda KDH Milan Majerský. Ako uviedol, na kandidačnej listine spájajú konzervatívne a kresťanskodemokratické osobnosti.

Výrazná osobnosť

Podľa Majerského je Mikloško výrazná osobnosť, ktorá má aj v dnešnej dobe v slovenskej politike čo povedať. „Vo chvíli, keď sa k nám vracia, treba povedať niekoľko zásadných odkazov. Boli to kresťanskí demokrati, ktorí vždy, keď bolo ťažko, dokázali vziať opraty politiky do svojich rúk a vrátiť spoločnosť k zodpovednosti a k úspechu, v čase po druhej svetovej vojne postavili Európu na nohy, výrazne prispeli k formovaniu demokracie a právneho štátu na Slovensku a v čase dnešnej krízy pomôžu Slovensko vrátiť k normálnemu životu,“ vyhlásil Majerský.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Mikloško uviedol, že ak by sa k moci dostal znovu Robert Fico, tak by spoločnosť upadla do depresie, pretože sa nevie pohnúť ďalej, nevie zápasiť s problémami, ktoré sú prítomné celý ponovembrový vývoj.

Staronová posila

Ja túto situáciu porovnávam s 89. rokom, a teda v súvislosti s KDH, ktoré vtedy nemalo veľké osobnosti a za čias komunizmu neboli pripustení k miestam. KDH obrovskou vôľou a nasadením zohralo historickú úlohu pri zápase o demokraciu na Slovensku. Deväťdesiate roky sa niesli v znamení zápasu KDH s predstaviteľmi mečiarizmu,“ pripomenul Mikloško s tým, že v tomto zápase vyrástla prvá zásadná kresťanskodemokratická generácia, ktorá rozhodovala aj o tom, že Slovensko vstúpilo do EÚ a NATO.

Dnes to vidím podobne. Považujem za kľúčové, aby sme pochopili, že KDH tam musí byť a svojou vôľou a zanietením a túžbou pomôcť Slovensku bude hrať kľúčovú rolu,“ vyhlásil Mikloško.

Majerský doplnil, že po dvoch vládach smeru a jednej vláde OĽaNO si ľudia na Slovensku zaslúžia, aby sa mali dobre. „Som presvedčený že KDH môže prinavrátiť normálny život na Slovensko, a to, aby sa ľudia mali lepšie. O to viac ma teší, že k tejto zmene môže výrazným spôsobom môže prispieť naša staronová posila František Mikloško,“ uzavrel predseda KDH.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Vstup do strany
Zdroj: SITA.sk – KDH posilní František Mikloško, v politike má vraj stále čo povedať (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bezzásahový režim nenesie vinu za tragédiu v Monkovej doline, podobným situáciám sa podľa ochranárov nedá úplne vyhnúť

Ich častosť a závažnosť však môže byť zvyšovaná klimatickou zmenou, tvrdí iniciatíva My sme les.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *