Home / SLOVENSKO / V Banskej Bystrici museli po prívalovom daždi vyhlásiť tretí stupeň povodňovej aktivity

V Banskej Bystrici museli po prívalovom daždi vyhlásiť tretí stupeň povodňovej aktivity

24.5.2023 (SITA.sk) – Na území mesta Banská Bystrica po prívalovom daždi, ktorý mesto zasiahol medzi 15:30 a 16:15, vyhlásili tretí stupeň povodňovej aktivity.

Ako informovala hovorkyňa banskobystrického primátora Dominika Adamovičová, podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu v mestskej časti Radvaň dosiahli zrážky nadpriemerné množstvo, ktoré sa pohybovalo od 27 do 29 milimetrov za hodinu.

Hladina Hrona zostala nízka

Na území mesta zatopilo viacero ulíc, ale aj objektov mesta. Ide napríklad o Mestský mládežnícky štadión Kráľová – Radvaň, kde bola zatopená šatňa.

Primátor Ján Nosko zvolal krízový štáb, na ktorom od 16:00 vyhlásili tretí stupeň povodňovej aktivity. Radnica momentálne situáciu monitoruje a následne bude rátať škody.

Na krízovom štábe sa zúčastnili zamestnanci mestského úradu aj náčelník mestskej polície.

„Kontaktovaný bol Hasičský a záchranný zbor, Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, Slovenský vodohospodársky podnik, ktorý oznámil, že aj napriek extrémnemu množstvu zrážok je hladina Hrona nízka a klapky sú v poriadku,“ popisuje hovorkyňa s tým, že kanalizačné vpuste nestíhali odvádzať extrémne množstvo zrážok.

V teréne sú aj dobrovoľní hasiči

Aktuálne sú v teréne, pripravení odstraňovať následky, dobrovoľní hasiči, Hasičský a záchranársky zbor, zamestnanci mesta, ale aj príslušníci mestskej polície.

„Zmluvný partner mesta, MIS – Milan Smädo – údržby ciest a komunikácií, sa postará o vyčistenie ciest a kontrolu kanalizačných vpustí. V najbližších hodinách budeme situáciu intenzívne monitorovať a postupne zbierať dokumentáciu o spôsobených škodách,“ uzavrela Adamovičová.

Viac k témam: Počasie, Prívalový dážď
Zdroj: SITA.sk – V Banskej Bystrici museli po prívalovom daždi vyhlásiť tretí stupeň povodňovej aktivity © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

O novom predsedovi strany Hlas-SD rozhodne snem, ten sa bude konať 1. júna v Košiciach

Matúš Šutaj Eštok zdôraznil, že chcú, aby Hlas prežil odchod svojho predsedu Petra Pellegriniho, ktorý bol nedávno zvolený za prezidenta SR.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *