Home / SVET / Sláva každému, kto bráni Ukrajinu, vyhlásil Zelenskyj na fronte v Doneckej oblasti

Sláva každému, kto bráni Ukrajinu, vyhlásil Zelenskyj na fronte v Doneckej oblasti

23.5.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj navštívil v utorok frontovú líniu Vuhledar – Marjinka, aby zablahoželal obrancom ku Dňu námornej pechoty ozbrojených síl Ukrajiny.

Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na príspevky Zelenského a hlavného veliteľa ukrajinských ozbrojených síl Valerija Zalužného na Telegrame.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Naši obrancovia. Predná línia v obrannom pásme Vuhledar – Marjinka. Dnes (23. mája, pozn.) som tu, aby som zablahoželal našim vojakom k ich Dňu námornej pechoty ozbrojených síl Ozbrojených síl Ukrajiny. Sláva každému, kto bráni Ukrajinu,“ vyhlásil Zelenskyj, ktorý si taktiež uctil pamiatku padlých vojakov.

Ukrajinci podľa prezidenta presne vedia a uvedomujú si, kto nesie víťazstvo krajiny na svojich pleciach. Pri tejto príležitosti vyzval ukrajinských vojakov, aby si na seba dávali pozor.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: boj v Doneckej oblasti, ozbrojené sily, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Sláva každému, kto bráni Ukrajinu, vyhlásil Zelenskyj na fronte v Doneckej oblasti © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Počas protivojnových demonštrácií a spomienok na Navaľného zadržali desiatky ľudí

Podľa OVD-Info väčšiu časť ľudí zadržali na mítingoch na počesť Navaľného a niekoľkých na protivojnových protestoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *