Home / SLOVENSKO / Počas policajnej akcie  “Garden“ zadržali dvoch mužov, jeden z obvinených dovážal omamné látky z Česka

Počas policajnej akcie  “Garden“ zadržali dvoch mužov, jeden z obvinených dovážal omamné látky z Česka

22.5.2023 (SITA.sk) – Až pätnásťročný pobyt za mrežami hrozí dvom mužom, ktorí prechovávali a obchodovali s drogami na viacerých miestach Bratislavy.

Výroba omamných látok

Ako informuje bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, v piatok 19. mája oboch mužov zadržali v rámci policajnej akcie Garden.

Obvineniu z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi čelia 33-ročný Anry V. z Bratislavy a 41-ročný občan Českej republiky Petr Š.

Obvinený Petr dovážal z Českej republiky obvinenému Anrymu omamné a psychotropné látky na vozidle Hyundai Tucson. Tie následne poskytovali za finančnú odplatu konečným užívateľom na viacerých miestach hlavného mesta.

Rastliny Cannabisu

V rámci prehliadok v druhom bratislavskom okrese policajti zaistili rastliny rodu Cannabis v celkovom množstve 3573 gramov, čo predstavuje 7146 bežných jednorázových dávok drogy v celkovej minimálnej hodnote 18 426 eur.

Oboch mužov umiestnili v cele policajného zaistenia, pričom vyšetrovateľ spracoval aj podnet k návrhu na ich väzobné stíhanie.

Viac k témam: Akcia “Garden“, Policajná akcia, Väzobné stíhanie
Zdroj: SITA.sk – Počas policajnej akcie  “Garden“ zadržali dvoch mužov, jeden z obvinených dovážal omamné látky z Česka © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Prijatie rezolúcie apeluje na ukončenie ubližovania transrodovým ľuďom, návrh z dielne PS prijali v Štokholme

„Transrodoví ľudia si však môžu vydýchnuť len do júnovej schôdze,“ dodala Beáta Jurík.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *