Home / SVET / Aktivisti v Španielsku protestovali proti farme chobotníc, navzájom sa budú loviť a môžu sa pokúsiť aj o útek

Aktivisti v Španielsku protestovali proti farme chobotníc, navzájom sa budú loviť a môžu sa pokúsiť aj o útek

22.5.2023 (SITA.sk) – Aktivisti za práva zvierat sa v nedeľu zišli v španielskej metropole Madrid, aby protestovali proti plánom na výstavbu farmy na chov chobotníc. Protestujúci argumentovali, že v krajine a v Európskej únii neexistujú žiadne príslušné zákony, ktoré by zaručovali dobré životné podmienky zvierat v zajatí.

Farma s chobotnicami

Plánovanú farmu, na ktorej by chceli chovať chobotnice vo veľkom počte, by mali postaviť na budúci rok na Kanárskych ostrovoch, španielskom súostroví ležiacom v Atlantickom oceáne.

Projekt počíta s chovom asi troch miliónov chobotníc v prispôsobených nádržiach. Aktivistov to znepokojuje, pretože tieto tvory sú vo svojom prirodzenom prostredí osamelými predátormi.

Pokúsia sa o útek

Je to podobné, ako keby ste spolu uväznili tigre. Budú sa navzájom loviť a vzhľadom na svoju vysokú inteligenciu a obratnosť sa tiež pokúsia o útek,“ povedal hovorca protestu Jaime Poasada.

Chobotnice sú základom stredomorskej stravy. Obzvlášť populárne sú v Španielsku a Taliansku, hoci obe tieto krajiny dovážajú väčšinu chobotníc, ktoré konzumujú.

Viac k témam: Aktivisti, Ochrana zvierat
Zdroj: SITA.sk – Aktivisti v Španielsku protestovali proti farme chobotníc, navzájom sa budú loviť a môžu sa pokúsiť aj o útek © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Najvyšší súd USA umožnil bývalému prezidentovi Trumpovi zúčastniť sa na primárkach vo všetkých štátoch

Zamietol tak pokusy štátov, ktoré chceli zablokovať túto možnosť pre jeho rolu pri nepokojoch v Kapitole v januári 2021.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *