Home / SLOVENSKO / Premiér Ódor už vie o najpálčivejších problémoch ministerstva spravodlivosti, Dubovcová navrhuje tri priority

Premiér Ódor už vie o najpálčivejších problémoch ministerstva spravodlivosti, Dubovcová navrhuje tri priority

19.5.2023 (SITA.sk) – Predseda vlády Ľudovít Ódor v piatok navštívil ministerstvo spravodlivosti, kde sa oboznámil s najpálčivejšími problémami a prioritami rezortu.

Dubovcová navrhne tri priority

Ministerka spravodlivosti Jana Dubovcová ho informovala o tom, že do programového vyhlásenia vlády navrhne tri priority.

„Prvou je stabilizácia ľudských zdrojov, pretože celý rezort spravodlivosti má toto identifikované ako najväčší a dlhotrvajúci problém a je potrebné ho riešiť,“ zdôraznila. Ďalšie priority sú implementácia Plánu obnovy a zodpovedná príprava rozpočtu rezortu na rok 2024 a tiež výhľadového rozpočtu na nasledujúce dva roky.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Kľúčová reforma plánu obnovy

„Čo sa týka Plánu obnovy, rezort implementoval veľmi kľúčovú reformu, ktorá sa týka súdnictva a k 1. júnu sa uvedie do praxe,“ poukázala podpredsedníčka vlády pre Plán obnovy a odolnosti SR a využívanie eurofondov Lívia Vašáková. Na to nadväzuje investícia do súdnych budov, ktorá prinesie lepšie podmienky pre sudcov a ďalších zamestnancov súdov.

Zároveň bude šetriť aj prevádzkové náklady. Vašáková podčiarkla, že je potrebné zefektívniť prípravy s cieľom, aby sa táto masívna kapitálová investícia do slovenských súdov podarila.

Viac k témam: Minister spravodlivosti SR, Plán obnovy a odolnosti SR, Premiér Slovenskej republiky, Programové vyhlásenie vlády, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Premiér Ódor už vie o najpálčivejších problémoch ministerstva spravodlivosti, Dubovcová navrhuje tri priority © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Atentátnik na Fica Juraj C. má problém, advokátka Čierna ho už obhajovať nechce

Zásadný zvrat nastal len štyri dni potom, ako atentátnika poslal sudca Špecializovaného trestného súdu do väzby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *