Home / SLOVENSKO / V kauze novoročnej vraždy ženy v Michalovciach bolo vznesené ďalšie obvinenie

V kauze novoročnej vraždy ženy v Michalovciach bolo vznesené ďalšie obvinenie

19.5.2023 (SITA.sk) – Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach vzniesol v súvislosti s novoročnou vraždou ženy v Michalovciach jednej osobe obvinenie zo zločinu marenia spravodlivosti.

Informovala o tom košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová s tým, že osoba J. H. počas vyšetrovania ovplyvňovala svedkov. Zároveň pripomenula, že vo veci je vznesené obvinenie z obzvlášť závažného zločinu vraždy osobe V. H.

„Vyšetrovanie tejto tragédie naďalej pokračuje rozsiahlym dokazovaním. Doposiaľ bolo zrealizovaných viac ako 20 výsluchov svedkov, poškodených, taktiež bol opakovane vypočutý obvinený,“ uviedla Ivanová.

Doplnila, že pokiaľ ide o skutok marenia spravodlivosti, ide o počiatočnú fázu vo vyšetrovaní, preto bližšie informácie nateraz nie je možné poskytnúť.

Vražda v Michalovciach

Bývalá zdravotná sestra, 46-ročná Erika si 1. januára o 6:30 vyberala peniaze z bankomatu v Michalovciach, keď ju vrah usmrtil niekoľkými bodnými ranami. Útok zachytili aj kamery v uliciach mesta, žena kričala o pomoc.

Útočník unikal dva dni. Polícia ho nakoniec zadržala vo vlaku na železničnej stanici v Žiline, snažil sa ujsť do Českej republiky.

Viac k témam: Súdy, Vražda v Michalovciach
Zdroj: SITA.sk – V kauze novoročnej vraždy ženy v Michalovciach bolo vznesené ďalšie obvinenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Gymnazisti z Nového Mesta nad Váhom sa namiesto vyučovania h3kovali

Študenti Gymnázia M. R. Štefánika sa včera neučili. Do školy zavítali známi influenceri v rámci preventívneho projektu H3KNISA a na viacerých workshopoch v malých skupinkách debatovali na rôzne témy, o ktoré sa zaujímajú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *