Home / SLOVENSKO / Fico nám podľa Kollára prejedol budúcnosť, podpredseda Demokratov skritizoval aj Remišovú

Fico nám podľa Kollára prejedol budúcnosť, podpredseda Demokratov skritizoval aj Remišovú

19.5.2023 (SITA.sk) – Podpredseda strany Demokrati Miroslav Kollár si myslí, že bývalá ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí) mohla urobiť viac v oblasti čerpania eurofondov.

„Ja som od začiatku kritizoval Veroniku Remišovú, pretože mohlo sa urobiť oveľa viac v reforme verejnej správy – tam sa neurobilo vôbec nič. A áno, mohlo sa urobiť oveľa viac aj v čerpaní eurofondov a najmä v nastavení ich čerpania tak, aby sa v reáli tie peniaze dostali do samospráv,“ povedal Kollár v relácii Karty na stôl týždenníka Plus 7 dní.

Kollár dodal, že reforma verejnej správy je potrebná, viaceré kompetencie treba podľa neho decentralizovať a „rozpustiť do územia“.

Neriešené problémy samospráv

Dlhoročný bývalý ústredný riaditeľ kancelárie Združenia miest a obcí Slovenska Michal Kaliňák (Hlas-SD) v relácii vyčítal vláde Eduarda Hegera, že neriešila problémy, s ktorými sa potýkajú samosprávy.

„Rozdiel medzi tým, čo štát samosprávam zobral, a tým, čo dal na kompenzáciách pre mestá a obce, je tento rok 323 miliónov eur. To sú peniaze, o ktoré sú reálne v mínuse,“ poukázal Kaliňák.

Hlas-SD očakáva od úradníckej vlády, že bude „svietiť a kúriť“, stabilizuje spoločenskú situáciu a pripraví správu o stave Slovenska. „Chceme, aby povedala jasne, aké obrovské problémy tu zanechala po sebe vláda a ministri,“ podčiarkol Kaliňák.

Fico nám prejedol budúcnosť

Odobratie poverenia vláde a nástup úradníckej vlády zhodnotil slovami, že je to daň za politické experimenty neskúsených a nepripravených ľudí.

Kollár reagoval, že Igor Matovič (OĽaNO) vyhral voľby s 25 percentami, na čo nemal pripravených ľudí. Jedným dychom však dodal, že predseda strany Demokrati Eduard Heger má skúsenosti z vládnutia v časoch krízy a ministri za Demokratov patrili „k tej lepšej časti ministrov, čo napokon ukazujú aj prieskumy“.

Zároveň podčiarkol, že kým Heger vládol v kríze, strana Smeru-SD, v ktorej pôsobili aj dnešní predstavitelia Hlasu-SD, boli pri moci 12 rokov v časoch hojnosti.

Robert Fico nám prejedol budúcnosť. Teraz hovoríte, že v obciach nie sú vodovody, kanalizácia, ale na to boli eurofondy, a keby ich nerozkradli, tak Slovensko mohlo byť niekde úplne ďalej,“ myslí si Kollár.

500-tisíc dôchodcov na hranici chudoby

Vyzdvihol, že za posledný rok a pol prišli na Slovensko štyri veľké investície vrátane Volva za vyše miliardy eur.

Veľa sa podľa neho urobilo aj v oblasti zdravotníctva, kde je však zároveň modernizačný dlh za stovky miliónov eur z predošlých období. Spomenul opatrenia v oblasti rodinnej politiky, zvýšenie prídavku na dieťa a daňový bonus. „Dôchodcovia dostali desaťkrát viac ako za Fica a päťkrát viac ako za Pellegriniho,“ doplnil Kollár.

Michal Kaliňák mu kontroval, že vláda Eduarda Hegera nechala 500-tisíc dôchodcov na hranici chudoby. Vláda tiež podľa jeho slov navýšila dlh Slovenska o 24 miliárd eur.

Viac k témam: Čerpanie eurofondov, Eurofondy, Podpredseda strany Demokrati, Predseda strany Hlas-SD, Predseda strany Za ľudí
Zdroj: SITA.sk – Fico nám podľa Kollára prejedol budúcnosť, podpredseda Demokratov skritizoval aj Remišovú © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Remišová vyzvala Ódora na výmenu šéfa SIS. Väčší vtip som ešte nepočul, reaguje Kollár

Na stretnutí so šéfom vládneho kabinetu označila pokračovanie boja za očistu krajiny za prioritu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *