Home / SVET / Na Kryme sa vykoľajil vlak, podľa proruských predstaviteľov to bolo cudzím zavinením (foto)

Na Kryme sa vykoľajil vlak, podľa proruských predstaviteľov to bolo cudzím zavinením (foto)

18.5.2023 (SITA.sk) – Na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa vo štvrtok vykoľajil nákladný vlak. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na Ruskom dosadených predstaviteľov tohto územia na juhu Ukrajiny. Prevádzku na trati medzi Simferopoľom a Sevastopoľom museli pozastaviť.

Krymské železnice na Telegrame informovali o prerušení dopravy na trati medzi spomenutými mestami po vykoľajení vlaku v dôsledku „zásahu neoprávnených osôb“.

Ruskom dosadený gubernátor Krymu Sergej Aksionov na Telegrame povedal, že vykoľajené vagóny prevážali obilie. Údajne neevidujú žiadne obete. Ukrajina tento incident nekomentovala.

Ukrajinská armáda v ostatných mesiacoch podnikla útoky na Kryme s cieľom napádať ruskú čiernomorskú flotilu a narúšať životne dôležité ruské zásobovacie linky. Ukrajinskí lídri už skôr vyhlásili, že ich cieľom je znovu dobyť Krym, ktorý v roku 2014 ilegálne anektovalo Rusko.

Viac k témam: Krym, Vykoľajenie vlaku
Zdroj: SITA.sk – Na Kryme sa vykoľajil vlak, podľa proruských predstaviteľov to bolo cudzím zavinením (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zelenskyj chce uvaliť 50 rokov trvajúce sankcie voči Iránu

Parlament zatiaľ nenaplánoval hlasovanie v tejto veci.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *