Home / SVET / Na Kryme sa vykoľajil vlak, podľa proruských predstaviteľov to bolo cudzím zavinením (foto)

Na Kryme sa vykoľajil vlak, podľa proruských predstaviteľov to bolo cudzím zavinením (foto)

18.5.2023 (SITA.sk) – Na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa vo štvrtok vykoľajil nákladný vlak. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na Ruskom dosadených predstaviteľov tohto územia na juhu Ukrajiny. Prevádzku na trati medzi Simferopoľom a Sevastopoľom museli pozastaviť.

Krymské železnice na Telegrame informovali o prerušení dopravy na trati medzi spomenutými mestami po vykoľajení vlaku v dôsledku „zásahu neoprávnených osôb“.

Ruskom dosadený gubernátor Krymu Sergej Aksionov na Telegrame povedal, že vykoľajené vagóny prevážali obilie. Údajne neevidujú žiadne obete. Ukrajina tento incident nekomentovala.

Ukrajinská armáda v ostatných mesiacoch podnikla útoky na Kryme s cieľom napádať ruskú čiernomorskú flotilu a narúšať životne dôležité ruské zásobovacie linky. Ukrajinskí lídri už skôr vyhlásili, že ich cieľom je znovu dobyť Krym, ktorý v roku 2014 ilegálne anektovalo Rusko.

Viac k témam: Krym, Vykoľajenie vlaku
Zdroj: SITA.sk – Na Kryme sa vykoľajil vlak, podľa proruských predstaviteľov to bolo cudzím zavinením (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bude najnovšia americká pomoc pre Ukrajinu posledná?

Anton Hofreiter hovorí, že americká podpora Ukrajine sa stala príliš neistá vzhľadom na to, ako dlho bolo schvaľovanie ostatného balíka v slepej uličke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *