Home / SLOVENSKO / V novej oddychovej zóne medzi OC Korzo a cyklochodníkom si môžete príjemne posedieť aj opraviť bicykel

V novej oddychovej zóne medzi OC Korzo a cyklochodníkom si môžete príjemne posedieť aj opraviť bicykel

17.5.2023 (SITA.sk) – Podľa prieskumu agentúry 2muse pre OC Korzo Prievidžania radi športujú. Preferujú cyklistiku, turistiku, beh či plávanie.
Práve na bicykel si za účelom športu a rekreácie sadne aspoň raz do mesiaca (cestná aj horská cyklistika) viac ako polovica opýtaných.*

Nová oddychová zóna medzi OC Korzo a cyklochodníkom

„Korzo Prievidza chce podporiť pozitívny vzťah obyvateľov regiónu k športu, ktorý nám potvrdil aj minuloročný prieskum.
Vzhľadom na polohu nášho obchodného centra vedľa cyklochodníka a príjemného prostredia pri rieke Nitra sme sa rozhodli vybudovať oddychovú zónu, kde si môžete príjemne posedieť, osviežiť sa vďaka fontánke s pitnou vodou, využiť stojan na opravu bicyklov, nabiť svoj elektrobicykel či elektrokolobežku, alebo si pozrieť mapu cyklotrás v okolí aj s pexesom pre deti.
Pozývame samozrejme aj návštevníkov, ktorí preferujú korčule, kolobežky, alebo sa zastavia v rámci prechádzky,“
hovorí Júlia Molnárová Kráľová, marketingová manažérka OC Korzo Prievidza.

Až dve tretiny obyvateľov Prievidze a okolia by radi bicyklovali viac

Podľa prieskumu bicyklovanie vnímajú opýtaní primárne ako voľnočasovú aktivitu, tiež ako prostriedok na udržanie či zlepšenie zdravia a kondície, ale aj ako jednoduchý spôsob dopravy. Až 71% opýtaných by chcelo bicyklovať viac.
Badať tiež narastajúci trend využívania elektrobicyklov. Skoro 60% opýtaných by chcelo vlastniť, alebo si plánuje zakúpiť elektrobicykel.
S pokrytím mesta cyklotrasami je rovnako veľa ľudí spokojných ako nespokojných, v rámci mesta vnímajú priestor na zlešenie infraštruktúry pre cyklistov.*

Mladí myslia na životné prostredie

„Zaujal nás postoj mladých – až dve tretiny z nich by chcelo bicyklovaním pomôcť planéte k zvládaniu negatívnych následkov industrializovanej civilizácie a niečo pri tom aj ušetriť. Vítame, že sa povedomie o otázkach zmeny klímy rozširuje a mladá generácia si uvedomuje aktuálnosť a akútnosť tejto témy. Do budúcna by sme radi realizovali ešte viac aktivít motivujúcich k využívaniu alternatívnych spôsobov dopravy,“ uvádza Katarína Koreňová, riaditeľka OC Korzo Prievidza.

*Prieskum agentúry 2muse, s.r.o. pre OC Korzo Prievidza, realizovaný počas augusta 2022 na vzorke 203 respondentov – cyklisti vo veku 18 a viac rokov z okresu Prievidza.

Fotogaléria tu.

Informačný servis

Viac k témam: OC Korzo, Oddychová zóna, PR
Zdroj: SITA.sk – V novej oddychovej zóne medzi OC Korzo a cyklochodníkom si môžete príjemne posedieť aj opraviť bicykel © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Gymnazisti z Nového Mesta nad Váhom sa namiesto vyučovania h3kovali

Študenti Gymnázia M. R. Štefánika sa včera neučili. Do školy zavítali známi influenceri v rámci preventívneho projektu H3KNISA a na viacerých workshopoch v malých skupinkách debatovali na rôzne témy, o ktoré sa zaujímajú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *