Home / SLOVENSKO / Heger sa vzdal funkcie povereného premiéra, prezidentke navrhoval aj iné riešenia (video)

Heger sa vzdal funkcie povereného premiéra, prezidentke navrhoval aj iné riešenia (video)

7.5.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 7. mája 11:41

Eduard Heger (Demokrati) sa vzdáva funkcie dočasne povereného premiéra. Oznámil to v nedeľu vo svojom vyhlásení s tým, že prezidentka Zuzana Čaputová neakceptovala jeho iné návrhy na riešenie aktuálnej politickej situácie.

Dve Hegerove alternatívy

Heger povedal, že hlave štátu ponúkal dve alternatívy. Jednou bolo, že na neobsadené miesta ministrov by dosadila svojich nominantov.

Druhou bolo, že on sám by odstúpil, na kľúčových pozíciách by však ostali aktuálni ministri. Keďže dané alternatívy hlava štátu neakceptovala, Heger jej podľa vlastných slov chce prenechať priestor pokúsiť sa s úradníckou vládou „stabilne a v pokoji priviesť Slovensko k demokratickým parlamentným voľbám“.

Kauza dotácie pre Vlčana

Doplnil, že konfliktmi traumatizované Slovensko si nezaslúži, aby politická kríza pokračovala čo i len ďalší deň. „Za seba a svojich kolegov chcem povedať, že urobíme všetko pre to, aby odovzdanie jednotlivých rezortov bolo čo najplynulejšie,“ dodal odchádzajúci dočasne poverený premiér.

Hegera popoludní prijme hlava štátu, do paláca ešte pred tým pôjde aj predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina). „Všetky nasledujúce kroky súvisiace s odovzdaním vlády budeme po mojom osobnom stretnutí s pani prezidentkou koordinovať a čo najskôr komunikovať verejnosti tak, aby nevznikal žiadny zmätok,“ vyhlásil Heger.

Odmietol, že by „tutlal“ kauzu dotácie, pre ktorú oznámil odchod minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan. Ten podľa Hegera oznámil zámer odstúpiť už pred dvoma týždňami. „Mojím cieľom bolo zabrániť scenáru, aby sa Slovensko nevydalo na cestu väčšieho rizika a nebezpečenstva s úradníckou vládou. A preto som robil všetko, aby som zabezpečil plynulý chod našej vlády,“ vysvetlil.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Podpredseda Národnej rady SR (NR SR), Predčasné voľby na Slovensku 2023, Premiér Slovenskej republiky, Prezidentka SR, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Heger sa vzdal funkcie povereného premiéra, prezidentke navrhoval aj iné riešenia (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Gymnazisti z Nového Mesta nad Váhom sa namiesto vyučovania h3kovali

Študenti Gymnázia M. R. Štefánika sa včera neučili. Do školy zavítali známi influenceri v rámci preventívneho projektu H3KNISA a na viacerých workshopoch v malých skupinkách debatovali na rôzne témy, o ktoré sa zaujímajú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *