Home / SLOVENSKO / Fungovanie Naďovho ministerstva si v minulom roku vyžiadalo takmer dve miliardy eur

Fungovanie Naďovho ministerstva si v minulom roku vyžiadalo takmer dve miliardy eur

7.5.2023 (SITA.sk) – Fungovanie Ministerstva obrany SR si v uplynulom roku vyžiadalo náklady vo výške 1 964 781 599 eur. Vyplýva to z návrhu záverečného účtu rezortu, ktorý vláda vzala na vedomie. Podľa dokumentu pôsobilo v rámci rezortu v minulom roku 14 274 profesionálnych vojakov a ďalších 5 833 osôb ako zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme.

„V priebehu roka 2022 boli v súvislosti s plnením príjmov a čerpaním výdavkov dôsledne posudzované a zosúlaďované požiadavky a zdrojové možnosti kapitoly s cieľom dosiahnutia efektívneho a transparentného využitia rozpočtových prostriedkov a zabezpečenia plnenia stanovených priorít na rok 2022 súvisiacich najmä s rozvojom a modernizáciou Ozbrojených síl SR. Mimoriadna pozornosť bola venovaná uzatváraniu nových zmlúv, posudzovaniu druhu a rozsahu obstarávania tovarov, prác a služieb a procesom verejného obstarávania,“ uvádza sa v materiáli.

Zároveň pripomína, že rezort obrany zabezpečoval v roku 2022 pomoc Ukrajine najmä darovaním vojenského materiálu.

Viac k témam: Rokovanie vlády
Zdroj: SITA.sk – Fungovanie Naďovho ministerstva si v minulom roku vyžiadalo takmer dve miliardy eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Auto skončilo vo vodnej nádrži v Suchej nad Parnou, polícia v ňom našla človeka bez známok života

Policajti sa budú okolnosťami tragédie ďalej zaoberať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *