Home / SVET / Prigožin tvrdí, že pozície Wagnerovej skupiny v Bachmute odovzdajú Čečencom

Prigožin tvrdí, že pozície Wagnerovej skupiny v Bachmute odovzdajú Čečencom

6.5.2023 (SITA.sk) – Šéf súkromnej ruskej žoldnierskej Wagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin povedal, že pozície v ukrajinskom Bachmute odovzdá 10. mája silám čečenského vodcu Ramzana Kadyrova. Uviedol to v sobotu na platforme Telegram, informuje spravodajský portál CNN.

Vyčerpaný bojový potenciál

„Ďakujem Ramzanovi Achmatovičovi za to, že súhlasil s prevzatím našich pozícií v Bachmute a s najväčšou pravdepodobnosťou mal príležitosť získať všetko potrebné a všetky potrebné zdroje,“ uviedol Prigožin.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Už teraz kontaktujem jeho zástupcov, aby sa okamžite začalo s presunom pozícií, aby 10. mája o 00.00, presne v momente, keď podľa našich prepočtov úplne vyčerpáme svoj bojový potenciál, naši spolubojovníci zaujali naše miesta a pokračovali útok na Bachmut,“ dodal.

Nedostatok zásob munície

Neslávne známy čečenský vodca Kadyrov, ktorý je spojencom ruského prezidenta Vladimira Putina, v piatok povedal, že rád prevezme Prigožinove pozície, ak sa Wagnerovci rozhodnú opustiť Bachmut.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Prigožin pohrozil, že v stredu 10. mája stiahne svojich žoldnierov z bojov o Bachmut, pričom sa odvolával na nedostatok zásob munície, z ktorého obviňuje ruské vojenské velenie. Nie je jasné, ako vážne to s odovzdaním pozícií Kadyrovovi myslí, keďže sa často vyjadruje sarkasticky, upozorňuje CNN.

Líder Wagnerovcov tiež povedal, že v Bachmute zostáva ruským silám dobyť už menej ako dva kilometre štvorcové územia. Ukrajina zas v sobotu uviedla, že ruským jednotkám sa v Bachmute nepodarilo dosiahnuť žiadny prielom, pričom Prigožinove tvrdenia o nedostatku munície odmietla ako „bluf“.

Viac k témam: Bachmut, rusko-ukrajinský konflikt, Vagnerovci
Zdroj: SITA.sk – Prigožin tvrdí, že pozície Wagnerovej skupiny v Bachmute odovzdajú Čečencom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mier za ruských podmienok nebude znamenať koniec ľudského utrpenia, uviedla estónska premiérka Kallasová

Kallasová priznala, že západných spojencov treba čoraz viac presviedčať o potrebe podpory Ukrajiny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *