Home / SLOVENSKO / Opitý vodič autobusu nabúral aj s cestujúcimi do dopravnej značky, nafúkal viac ako dve promile

Opitý vodič autobusu nabúral aj s cestujúcimi do dopravnej značky, nafúkal viac ako dve promile

4.5.2023 (SITA.sk) – Opitý vodič autobusu nabúral aj s cestujúcimi do dopravnej značky. Udalosť sa stala v stredu 3. mája popoludní, keď 52-ročný vodič viedol medzimestský autobus po obci Jasov v smere od obce Poproč (okr. Košice – okolie).

Pred jedným z rodinných domov sa však pravdepodobne dostatočne nevenoval vedeniu vozidla a sledovaniu situácie v cestnej premávke, s autobusom zišiel k pravému okraju cesty, kde zachytil dopravné značenie. O udalosti informuje košická krajská polícia na sociálnej sieti.

Vodič však s autobusom ďalej pokračoval v jazde smerom na obec Medzev. Pri areáli jednej z firiem ho ale zastavili policajti a počas kontroly ho podrobili dychovej skúške na alkohol s výsledkom 2,29 promile. Opakovaná dychová skúška mala dokonca stúpajúcu tendenciu. V autobuse sa okrem vodiča nachádzali ešte tri osoby, žiadna z nich však zranenia neutrpela.

„Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu Košice – okolie vodiča obvinil z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ uviedla záverom polícia.

Viac k témam: Alkohol za volantom, Dopravná nehoda, Havária autobusu, Opitý vodič, Vodič autobusu
Zdroj: SITA.sk – Opitý vodič autobusu nabúral aj s cestujúcimi do dopravnej značky, nafúkal viac ako dve promile © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Hlavnú ulicu v Košiciach roztancovala štvorylka, zapojilo sa viac než dvetisícštyristo ľudí (video)

Štvorylka sa tancuje vo viac než 50 mestách v Európe a samotný projekt začal v roku 2002. Košice sa pred niekoľkými rokmi stali lídrom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *