Home / SLOVENSKO / Slovensko je v celosvetovom rebríčku slobody tlače na 17. mieste, poskočili sme o desať priečok (foto)

Slovensko je v celosvetovom rebríčku slobody tlače na 17. mieste, poskočili sme o desať priečok (foto)

3.5.2023 (SITA.sk) – Slovensko zaznamenalo v aktuálnom celosvetovom rebríčku slobody tlače posun o desať miest v porovnaní s uplynulým rokom.

Vyplýva to z výsledkov mimovládnej organizácie Reportéri bez hraníc, ktorá ich zverejnila pri príležitosti Svetového dňa slobody tlače.

Veľké povzbudenie

Vlani sme sa umiestnili na 27. mieste, v súčasnosti Slovensko figuruje na 17. priečke. V tlačovej správe o tom informovalo Ministerstvo kultúry SR.

„Postup Slovenska v rebríčku slobody tlače o desať miest oproti minulému roku je pre nás veľkým povzbudením,“ uviedla šéfka rezortu kultúry Natália Milanová (OĽaNO). Dodala, že ministerstvo kultúry spolu s rezortom vnútra a rezortom spravodlivosti v tejto oblasti spolupracujú a snaha o zlepšenie mediálneho prostredia na Slovensku je ich prioritou.

„Ctíme si princípy demokracie a záleží nám na tom, aby žurnalistika na Slovensku bola objektívna a nezávislá a aby sa novinári a novinárky mohli cítiť bezpečne,“ dodala Milanová.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Diskusia o slobode médií

Rezort kultúry zároveň informoval, že Milanová v stredu odcestovala na pracovnú cestu do Paríža, v rámci ktorej absolvuje stretnutie s predstaviteľmi organizácie Reportéri bez hraníc.

Naplánované má taktiež stretnutie s francúzskou ministerkou kultúry Rimou Abdul Malak. Témou ich diskusie má byť aktuálny stav Európskeho aktu o slobode médií.

Viac k témam: Médiá, Novinári, Sloboda slova, Sloboda tlače, Svetový deň slobody tlače
Zdroj: SITA.sk – Slovensko je v celosvetovom rebríčku slobody tlače na 17. mieste, poskočili sme o desať priečok (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Remišová vyzvala Ódora na výmenu šéfa SIS. Väčší vtip som ešte nepočul, reaguje Kollár

Na stretnutí so šéfom vládneho kabinetu označila pokračovanie boja za očistu krajiny za prioritu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *