Home / SVET / Počas predošlého dňa padlo na Ukrajine 450 ruských vojakov a celkovo už takmer 191-tisíc

Počas predošlého dňa padlo na Ukrajine 450 ruských vojakov a celkovo už takmer 191-tisíc

1.5.2023 (SITA.sk) – Rusko prišlo na Ukrajine už o takmer 191-tisíc vojakov. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda s odvolaním sa na generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl.

Počas predošlého dňa podľa Kyjiva padlo 450 ruských vojakov. Ruské straty na životoch vo vojne na Ukrajine sa tak podľa neho zvýšili na 190 960.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V priebehu nedele tiež Rusko prišlo o jeden tank, tri obrnené bojové vozidlá pechoty, sedem delostreleckých systémov, jedno operačné taktické bezpilotné lietadlo, tri vozidlá a cisterny a dva kusy špeciálnych vozidiel alebo iného vybavenia.

Stratilo tak už dovedna 3 700 tankov, 7 192 obrnených bojových vozidiel pechoty, 2 921 delostreleckých systémov, 2 476 operačných taktických bezpilotných lietadiel, 5 845 vozidiel a cisterien a 359 špeciálnych vozidiel a ďalšie vybavenie.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Počas predošlého dňa padlo na Ukrajine 450 ruských vojakov a celkovo už takmer 191-tisíc © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Briti zvažujú presun výcviku vojakov na Ukrajinu, pre Rusov budú inštruktori legálnym cieľom, tvrdí Medvedev

Spojené kráľovstvo a ostatní členovia NATO sa doteraz vyhýbali zriadeniu vojenskej prítomnosti na Ukrajine, aby znížili riziko priameho konfliktu s Ruskom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *